هدر موبایل
1395/07/15 14:12:56
سرویس حوزه ریاست
دکتر لاریجانی درنشست شورای برنامه‌ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد؛

صنایع نفت و گاز کهگیلویه و بویراحمد تقویت شود/ لزوم استفاده از خطوط اعتباری برای توسعه اقتصادی استان‌ها

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم فراهم کردن شرایط برای سرمایه‌گذاری در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: باید در صنایع نفت و گاز و توریسم،استان کهگیلویه و بویراحمد تقویت شود.  
صنایع نفت و گاز کهگیلویه و بویراحمد تقویت شود/ لزوم استفاده از خطوط اعتباری برای توسعه اقتصادی استان‌ها رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم فراهم کردن شرایط برای سرمایه‌گذاری در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: باید در صنایع نفت و گاز و توریسم،استان کهگیلویه و بویراحمد تقویت شود.   https://cdn.icana.ir/d/019/201610109348608743.jpg صنایع,نفت,و,گاز,کهگیلویه,و,بویراحمد,تقویت,شود/,لزوم,استفاده,از,خطوط,اعتباری,برای,توسعه,اقتصادی,استان‌ها Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت؛دکتر علی لاریجانی،رئیس مجلس شورای اسلامی که به استان کهگیلویه و بویراحمد سفر کرده است، امروز (پنجشنبه، 15 مهرماه) در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه این استان گفت: کشور از یک دوره سخت عبور کرده است.

شرایط کار باید برای مدیران شجاع درکشور وجود داشته باشد

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استان‌های مختلف از نظر شرایط توسعه‌ای وضعیت مختلفی دارند،گفت: باید از فرصت‌های توسعه‌ ایجاد شده به نحو احسن استفاده کرد که حضور نمایندگان استان در مجلس و در کمیسیون‌های مختلف می‌تواند شرایط توسعه را برای استان فراهم کند.

دکتر لاریجانی،ادامه داد:در تدوین برنامه ششم برخی از خواسته‌ها و نیازمندی‌های استان کهگیلویه و بویراحمد دیده می‌شود.

دکتر لاریحانی افزود:شرایط کار باید برای مدیران شجاع درکشور وجود داشته باشد؛دیوان محاسبات این استان برنامه‌ها و کارهایی را انجام می‌دهد که از این برنامه‌ها حمایت می‌‌کنیم ضمن اینکه به جای مچ‌گیری؛باید دنبال راهنمایی و حمایت از مسئولان باشیم.

وی با بیان اینکه نباید تخلف در کشور صورت گیرد،تاکید کرد:برگزاری کلاس‌ها و جلسات توجیهی اقدام خوبی است که باید پیگیری شود.

باید به هدف از تشکیل صندوق‌های توسعه استانی توجه شود/حضور بخش خصوصی در استان هایی مانند کهگیلویه و بویراحمد ضعیف است

دکتر لاریجانی با بیان اینکه شرایط کشور از لحاظ سرمایه‌گذاری بهتر می‌شود، افزود: تشکیل صندوق‌های توسعه استانی شاید بستری را برای تحول فراهم کند،اما این یک موضوع شکلی است و باید دقت کرد محتوا در این زمینه مهم است.

وی با بیان اینکه در چند استان کشور مانند کهگیلویه و بویراحمد حضور بخش خصوصی ضعیف است،گفت: اصل 44 قانون اساسی دستگاه‌های دولتی و سرمایه‌گذاری را منع کرده است و باید این موضوع حل شود.

اختصاص بودجه از صندوق توسعه ملی به سازمان‌های توسعه‌ای شرایط را برای ساماندهی صنایع در استان‌های کمتر برخوردار فراهم می کند

رئیس مجلس شورای اسلامی،افزود:درکشور سازمان‌های توسعه‌ای ایمیدرو و ایدرو وجود دارد که شاید بتوان با اختصاص بودجه از صندوق توسعه ملی به این سازمان‌های توسعه‌ای شرایط را برای ساماندهی صنایع در استان‌های کمتر برخوردار فراهم کرد و بعد از تکمیل این صنایع را در بورس واگذار کرد.

توصیه به وزیرنفت درخصوص رسیدگی به پتروشیمی‌های نیمه‌کاره در استان

دکتر لاریجانی؛گفت:برای چند استان ازجمله کهگیلویه و بویراحمد باید مشوق‌های صادراتی ایجاد کرد؛البته استان کهکیلویه و بویراحمد در زمینه‌های نفت و گاز از مزیت‌های خوبی برخوردار است که باید از آن استفاده شود و به وزیرنفت درخصوص رسیدگی به پتروشیمی‌های نیمه‌کاره در این استان توصیه خواهد شد.

خطوط اعتباری بانک‌های خارجی درحال افزایش است/دریافت وام از بانک های خارجی به زمینه‌های عمرانی کشور مانند ساخت جاده و راه‌آهن کمک می کند

رئیس نهاد قانونگذاری با بیان اینکه راه‌آهن یکی از عوامل توسعه کشور است، افزود: در حال حاضر خطوط اعتباری بانک‌های خارجی در حال افزایش است که باید از این ظرفیت استفاده شود؛به دلیل اینکه سودهای 2 الی 4 درصد این وام‌ها برای کشور رقم مناسبی است و می‌توان در زمینه‌های عمرانی مانند ساخت جاده و راه‌آهن از آن استفاده کرد.

دکتر لاریجانی، افزود:با وجود اینکه روی موضوع طرح آمایش کشوری تاکید می‌شود؛ولی این مهم انجام نشده است که این موضوع باعث شده زمانی که اولویت‌های ملی درنظر گرفته می‌شود؛مسائل منطقه‌ای جزئی مورد توجه قرار نگیرد.

وی ادامه داد: اختصاص سهم 15 درصدی منابع به استان‌ها نادرست است و شاید بتوان این موضوع را در برنامه ششم تا 30 درصد افزایش داد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید برلزوم توجه به صنعت گردشگری و صنایع نفتی در استان کهگیلویه و بویراحمد،گفت:می‌توان از ظرفیت سرمایه‌گذاری خطوط اعتباری برای توجه به مسائل محیط زیست و توریستی در این استان استفاده کرد و مساعدت‌های لازم در این زمینه انجام خواهد شد و مسائل استان پیگیری می‌شود.

گفتنی است؛در ابتدای این دیدار "خادمی" استاندار کهگیلویه و بویراحمد و مسئولان استانی گزارشی از وضعیت استان به رئیس مجلس ارائه دادند./

پایان پیام  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet