ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1395/07/16 11:11:01
سرویس اقتصادی
میرزایی مطرح کرد:

تعیین نرخ خوراک پتروشیمی ها چشم انتظار سازوکار اصولی/ نبود ضوابط یکسان رانت ایجاد می کند

عضوکمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه نبود ضوابط یکسان برای ارائه محصولات پتروشیمی رانت ایجاد می کند،گفت: تعیین نرخ خوراک پتروشیمی ها چشم انتظار سازوکار اصولی است.
تعیین نرخ خوراک پتروشیمی ها چشم انتظار سازوکار اصولی/ نبود ضوابط یکسان رانت ایجاد می کند عضوکمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه نبود ضوابط یکسان برای ارائه محصولات پتروشیمی رانت ایجاد می کند،گفت: تعیین نرخ خوراک پتروشیمی ها چشم انتظار سازوکار اصولی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201610105863068235.jpg تعیین,نرخ,خوراک,پتروشیمی,ها,چشم,انتظار,سازوکار,اصولی/,نبود,ضوابط,یکسان,رانت,ایجاد,می,کند Icana

جلال میرزایی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه میزان تامین خوراک پتروشیمی ها مشکل دارد، گفت:پتروشیمی ایلام که بیش از 2 هزار میلیارد تومان برای فاز یک آن سرمایه گذاری شده و ظرفیت آن را دارد که روزانه 40 میلیون متر مکعب گاز دریافت کند،درحال حاضر 20 میلیون گاز تحویل می گیرد و این مجتمع با تمام ظرفیت کار نمی کند و گاهی اوقات با زیر 50 درصد ظرفیت کار می کند.

نماینده مردم ایلام، ایوان و چرداول در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه پیگیری ها برای دریافت خوراک مقطعی است، افزود:پیگیری ها برای تامین خوراک در همان لحظه جواب می دهد و پس از مدت کوتاهی به روند نامناسب گذشته باز می گردد که این مشکل باید به صورت پایدار حل شود.

نبود ضوابط یکسان برای ارائه محصولات پتروشیمی رانت ایجاد می کند

میرزایی ادامه داد: زمانی که یک سازمان سرمایه گذاری در بخش پتروشیمی ها سرمایه گذاری می کند،اگر این وضعیت ادامه پیدا کند، انگیزه کافی برای ادامه روند ندارد و سرمایه خود را در بخش پتروشیمی وارد نمی کند.

وی با بیان اینکه باید سازوکار مناسبی برای تعیین نرخ خوراک پتروشیمی ها وجود داشته باشد، یادآور شد:واضح نیست که پتروشیمی ها از طریق بورس ارائه شود، یا مکانیسم دیگری برای ارائه آن درنظر گرفته شود؛اگر ضوابط یکسانی برای ارائه محصولات پتروشیمی وجود نداشته باشد،می تواند رانت ایجاد کند و ایجاد رانت عامل فساد در کشور می شود.

تنگناها برای تعیین نرخ خوراک پتروشیمی ها باید شناسایی شود

میرزایی با تاکید براینکه تنگناها برای تعیین نرخ خوراک پتروشیمی ها باید شناسایی شود، افزود:بادرنظر داشتن تنگناها برای تعیین نرخ خوراک پتروشیمی ها باید رگولاتوری یا مکانیسم دیگری برای رفع مشکلات پیش بینی شود تا مجتمع های پتروشیمی بتوانند با حداکثر ظرفیت خود فعالیت کنند.

عضوکمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد:اگر نیاز پتروشیمی ها توسط پالایشگاه داخلی استان ها رفع شود،می توان مجتمع های پتروشیمی را گسترش داد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet