هدر موبایل
1395/07/16 14:46:11
سرویس اقتصادی
مقدسی:

دولت پاسخگوی قرارداد واردات واگن باشد/عقد قرارداد با شرکت واگن سازی داخلی نیز کارنامه شفافی ندارد

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس، با تاکید برضرورت شفافیت در نوع قرارداد ساخت و واردات واگن گفت:دولت باید در اسرع وقت در خصوص چرایی واردات واگن و نابودی کارخانه های داخلی پاسخگوی نمایندگان مجلس باشد.
دولت پاسخگوی قرارداد واردات واگن باشد/عقد قرارداد با شرکت واگن سازی داخلی نیز کارنامه شفافی ندارد عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس، با تاکید برضرورت شفافیت در نوع قرارداد ساخت و واردات واگن گفت:دولت باید در اسرع وقت در خصوص چرایی واردات واگن و نابودی کارخانه های داخلی پاسخگوی نمایندگان مجلس باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606108538900203.jpg دولت,پاسخگوی,قرارداد,واردات,واگن,باشد/عقد,قرارداد,با,شرکت,واگن,سازی,داخلی,نیز,کارنامه,شفافی,ندارد, Icana

سیدمهدی مقدسی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،با تاکید برضرورت تحقق اقتصاد مقاومتی،گفت:واردات واگن با هیچ کدام از بندهای اقتصاد مقاومتی همخوانی ندارد.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مکاتبات انجام شده در خصوص بررسی قراردادها برای خرید واگن از کشور روسیه و چین، افزود: درکشور ما چند شرکت واگن سازی آماده تولید و حتی صادرات تولیدات خود هستند،اما برخی مسئولان با بی توجهی به مصالح کشور و با برخی بهانه های واهی به دنبال واردات هستند.

وی ادامه داد: اگر تا یک هفته آینده وزرای صنعت، معدن و تجارت و همچنین راه و شهرسازی درخصوص واردات واگن توضیحات لازم را ندهند؛سوال از وزرا در صحن مطرح خواهد شد.

این نماینده مردم درمجلس دهم با بیان اینکه عقد قرارداد با شرکت واگن سازی داخلی نیز دارای شبهات بسیار است،تصریح کرد:تمام قراردادهایی که دولت منعقد می کند ؛باید شفاف باشد.

وی افزود:قرارداد خرید واگن از شرکت داخلی نیز درحالی که برخی تخلفات از سوی آن محرز است نباید صورت بگیرد؛زیرا شرکت مذکور اقدام به خرید شرکتی از خصوصی سازی کرده و نتوانسته پول آن را بپردازد؛ حال عقد قرارداد با آن تهدید منابع ملی است.

فراهم آوردن شرایط کار برای کارگران ایرانی مدنظر مسئولان در هر قراردادی باشد

مقدسی تاکید کرد: دولت باید با شفاف سازی قراردادهای خود در خصوص خرید واگن پاسخگوی نمایندگان باشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: مصلحت کشور توجه به اقتصاد و فراهم آوردن شرایط کار برای کارگران ایرانی است؛از این رو این مهم باید مدنظر مسئولان در هر قراردادی باشد./
پایان پیام

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet