خبرگزاری خانه ملت

ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1395/07/17 09:34:42
سرویس سیاسی
جمالی نوبندگانی در واکنش به درخواست کری از ایران برای مقابله با طالبان مطرح کرد:

اذعان آمریکایی‌ها به کنش مؤثر ایران در مسائل منطقه

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است آمریکایی‌ها همواره از ایران به‌عنوان یکی از مؤلفه‌های مشکل‌ساز در منطقه یاد می‌کردند اما امروز به این نتیجه رسیده‌اند که ایران جزئی از راه حل مشکلات نیست.
اذعان آمریکایی‌ها به کنش مؤثر ایران در مسائل منطقه عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است آمریکایی‌ها همواره از ایران به‌عنوان یکی از مؤلفه‌های مشکل‌ساز در منطقه یاد می‌کردند اما امروز به این نتیجه رسیده‌اند که ایران جزئی از راه حل مشکلات نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201606102618587577.jpg اذعان,آمریکایی‌ها,به,کنش,مؤثر,ایران,در,مسائل,منطقه Icana

محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی نفوذ معنوی در کشورهای منطقه به خصوص افغانستان دارد، گفت: این قرابت به علت وجود زبان، دین و فرهنگ مشترک همچنین وجود مرزهای طولانی با افغانستان است.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: از طرف دیگر بیش از 30 سال است که ملت افغانستان دچار مشکلات جنگ و خونریزی و تجاوز است و در این زمان ایران بود که از چند میلیون افغانستانی پذیرایی کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه امروز آمریکا به این نتیجه رسیده که بدون کمک ایران نمی تواند مشکلات منطقه را حل کند، اظهار کرد: آمریکایی ها همواره از ایران به عنوان یکی از مؤلفه های مشکل ساز در منطقه یاد می کردند اما امروز به این نتیجه رسیده اند که ایران جزئی از راه حل مشکلات بوده و با نفوذ، اقتدار خود در منطقه را حفظ کرده است.

جمالی نوبندگانی ادامه داد: از سال ها قبل روال بر این بود که هر کنفرانسی درباره کشورهای منطقه برگزار می شد، آمریکایی ها مانع حضور فعال ایران در آن کنفرانس ها می شدند اما امروز متوجه شده اند بدون حضور ایران حل این مشکلات غیرممکن است.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: ایران در مسائل همسایگان و حتی دورتر کنش موثر و در جهت حل معضلات منطقه ای به نفع مردم آن داشته و با پاسخ مثبت مردم و دولت این کشورها مواجه بوده است که این مسأله درباره عراق افغانستان سوریه و لبنان صدق می کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet