هدر موبایل
1395/07/16 15:57:05
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ذوالنوری:

برخی بانوان در برنامه هفته دفاع مقدس در اداره ارشاد قم بدون روسری بودند/ در شرایط رکود اقتصادی دولت با پیگیری برگزاری کنسرت آدرس غلط به مردم می‌دهد

دولت به جای تمرکز بر مسائل اقتصادی در حال ساختن دشمن فرضی برای جامعه است و با این روش و تحریک احساسات متدینین آن ها را وادار به موضع گیری های تندی کنند و این فضاسازی که روحانیت و برخی دیگر با شادی مخالف هستند، در آستانه انتخابات برای پای کار آوردن یک جمعیت بی تفاوت که ممکن است دلخوری هایی را هم داشته باشند یک دو قطبی سازی در جامعه راه بیاندازند.
برخی بانوان در برنامه هفته دفاع مقدس در اداره ارشاد قم بدون روسری بودند/ در شرایط رکود اقتصادی دولت با پیگیری برگزاری کنسرت آدرس غلط به مردم می‌دهد دولت به جای تمرکز بر مسائل اقتصادی در حال ساختن دشمن فرضی برای جامعه است و با این روش و تحریک احساسات متدینین آن ها را وادار به موضع گیری های تندی کنند و این فضاسازی که روحانیت و برخی دیگر با شادی مخالف هستند، در آستانه انتخابات برای پای کار آوردن یک جمعیت بی تفاوت که ممکن است دلخوری هایی را هم داشته باشند یک دو قطبی سازی در جامعه راه بیاندازند. https://cdn.icana.ir/d/019/201607104311884312.jpg برخی,بانوان,در,برنامه,هفته,دفاع,مقدس,در,اداره,ارشاد,قم,بدون,روسری,بودند/,در,شرایط,رکود,اقتصادی,دولت,با,پیگیری,برگزاری,کنسرت,آدرس,غلط,به,مردم,می‌دهد Icana

به گزارش خبرگزار خانه ملت به نقل از جمهوریت؛ حجت الاسلام و المسلمین مجتبی ذوالنوری ، نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بیانیه نمایندگان قم در اعتراض به آنچه حرکات غیراخلاقی در اداره ارشاد قم خوانده شده بود، گفت: بسیاری از مراجع تقلید و فقهای قم موسیقیِ لهو و لعب را حرام می دانند ، نه اصل موسیقی را ، بنابراین اگر کسانی که با حدود شرعی و رعایت حلال و حرام موسیقی داشته باشند، به صورت مطلق مورد مخالفت واقع نمی شود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: در بسیاری از کنسرت هایی که برگزار می شود حدود و ثغور شرعی و اعتقادات رعایت نمی شود ، لذا مخالفت ها متوجه این بعد این کنسرت ها است.


برنامه مورد اعتراض در قم "کنسرت" نبود اما حدود شرعی در آن رعایت نشد

وی با اشاره به آنچه در اداره ارشاد قم رخ داده بود و موجب اعتراض شده بود ، گفت:  این برنامه در قم تحت عنوان کنسرت نبود اما کاری با اسم نداریم بلکه محتوا را کار داریم ، ممکن است اسم آن "کنسرت" باشد و حدود شرعی رعایت شود و ممکن است مانند آنچه در قم رخ داد اسم آن کنسرت نباشد اما مسائل و حدود شرعی در آن رعایت نشود.


بانوان در برنامه مورد اعتراض در قم بعضا مکشفه بودند

ذوالنوری در این خصوص ادامه داد: آنچه در قم رخ داد برنامه ای به مناسب هفته دفاع مقدس و سالگرد مولوی بود که با هم تلفیق کرده بودند و در آنجه همخوانی بانوان صورت گرفت.

وی افزود: در این برنامه -با اینکه در سالن اداره ارشاد بود- وضع پوشش بانوان بسیار نامناسب بوده و برخی خانم ها مکشفه بودند یعنی مطلقا روسری بر سرشان  نبوده است.

ذوالنوری در این خصوص تصریح کرد: عکس های آن نیز در فضای مجازی پخش شد و احساسات مردم دین دار و غیرتمند و ارزشی جریحه دار شد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: در قم و مشهد و شهرهای مذهبی حساسیت بیشتر از جاهای دیگر است ، البته در هیچ جای دیگر نباید شئونات هتک شود ، اما این حساسیت ها در شهرهای مذهبی بسیار بیشتر است.


دولت آدرس غلط به مردم می دهد

ذوالنوری با اشاره به اینکه دولت در شرایط بد اقتصادی پیگیر برگزاری کنسرت است، گفت: اقتصاد درگیر رکود کشنده و کارخانه ها درگیر ورشکستی است و دولت به وعده های اقتصادی خود عمل نکرده و بیکاری و گرسنگی مردم بسیار نگران کننده است و بند بند وجود مردم از آمار بالای طلاق و آمار پایین ازدواج می لرزد.

وی ادامه داد: دولت در شرایطی که باید به این مسائل بپردازد به دنبال مسائل روبنایی و ظاهری است و تصور می کنم اصرار بر این کنسرت ها آدرس عوضی به مردم دادن است.

این نماینده مجلس تاکید کرد: کسانی که در حل مشکلات اقتصادی مردم ناکام بوده اند ، مطالبه گری و نگاه جامعه را از تحقق وعده ها بر مسیرهایی می آورند تا افکار عمومی از اصول اصلی غافل شوند.


دولت به جای تمرکز بر مسائل اقتصادی در حال ساختن دشمن فرضی برای جامعه است

وی با انتقاد از این رویه دولت گفت: از طرف دیگر با این روش و تحریک احساسات متدینین آن ها را وادار به موضع گیری های تندی کنند و این فضاسازی که روحانیت و برخی دیگر با شادی مخالف هستند، در آستانه انتخابات برای پای کار آوردن یک جمعیت بی تفاوت که ممکن است دلخوری هایی را هم داشته باشند ، یک دو قطبی سازی در جامعه راه بیاندازند.

ذوالنوری تاکید کرد: شاهد هستیم که یکی از سران این جریان تصریح کرده اند که کنسرت ظرفیت بالایی دارد و باید از آن استفاده کرد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون اصل 90 مجلس خاطر نشان کرد: می بینیم که برای فریب عمومی از این روش ها استفاده می شود در شرایطی که شخصیتی های دینی و مراجع تقلید ما نمی توانند غیرت دینی خود را کتمان کنند دولت نباید آدرس عوضی به مردم بدهد و باید تمرکز خود را بر معیشت و اشتغال بگذارند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet