خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1395/07/17 10:16:08
سرویس فرهنگی
بی‌نما/3

کسی در مناطق پُررنج مرزی به سینما رفتن فکر نمی‌کند

نایب رییس فراکسیون میراث فرهنگی مجلس با بیان اینکه در مناطق صفرمرزی که مردم هنوز با مشکلات حداقلی زندگی روبه‌روهستند کسی به سینما رفتن فکر نمی‌کند، گفت: مشکلات معیشتی در این مناطق مجال فکر کردن به سینما را از مردم گرفته است.
کسی در مناطق پُررنج مرزی به سینما رفتن فکر نمی‌کند نایب رییس فراکسیون میراث فرهنگی مجلس با بیان اینکه در مناطق صفرمرزی که مردم هنوز با مشکلات حداقلی زندگی روبه‌روهستند کسی به سینما رفتن فکر نمی‌کند، گفت: مشکلات معیشتی در این مناطق مجال فکر کردن به سینما را از مردم گرفته است. https://cdn.icana.ir/d/019/112930.jpg کسی,در,مناطق,پُررنج,مرزی,به,سینما,رفتن,فکر,نمی‌کند Icana

شهاب نادری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به عدم رونق سینماهای حوزه انتخابیه‌اش و راه‌های موجود برای حل این معضل، گفت: بر گردن گرفتن هزینه ساخت سینما در شهرهای کوچک توسط دولت با توجه به اینکه بازده اقتصادی ندارد، امکان‌پذیر نیست و باید پذیرفت گسترش شبکه‌های مجازی، تلویزیونی و حتی ماهواره‌ای به همراه مشکلات معیشتی، علاقه مردم را به سینما رفتن و پرداخت پول به این منظور را کاهش داده لذا باید از طرق دیگر اقدام به فعالیت‌های فرهنگی کرد.

نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اختصاص بخشی از درآمد حاصل از فروش فیلم‌های سینمایی در شهرهای بزرگ و صاحب سینما همچون تهران به اقدامات فرهنگی و هنری در شهرهای کوچک یا تجهیز سالن‌ها و آمفی تئاترهای دولتی به این منظور می‌تواند این شهرها را مهجوریت فرهنگی بیرون آورد.

نادری ادامه داد: متاسفانه باید بگویم؛ ساخت سینما در شهرهایی مانند اورامانات بی‌فایده خواهد بود چراکه بسیاری از سینماهای موجود نیز به دلیل نداشتن توجیه اقتصادی به تعطیلی کشیده شده‌اند؛ درواقع هر طرحی باید توجیه اقتصادی داشته باشد اما به دلیل اینکه این توجیه درخصوص ساخت سینما وجود ندارد بخش خصوصی نیز به آن رغبت نشان نمی‌دهند.

شهاب نادری 3406756/13/2016 6:17:17 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/06/201606103176180248_Thum.jpg
شهاب نادری

وی با بیان اینکه در مناطق صفر مرزی که مردم هنوز با مشکلات متعدد و حداقلی زندگی رو به رو هستند کسی به سینما رفتن فکر نمی‌کند لذا نمی‌توان بخش خصوصی را توجیه به ساخت سینما در این مناطق کرد، اضافه کرد: تجهیز سالن‌های دستگاه‌های دولتی نهایت کاری است که می‌توان برای فیلم دیدن مردم در مناطق محروم انجام داد.

نایب رییس فراکسیون میراث فرهنگی، صنایع دستی، گردشگری و مناطق آزاد مجلس همچنین گفت: بیکاری جوانان، درآمد نداشتن خانواده‌ها در شهرستان‌های کوچک و مناطق مرزی مجال فکر کردن به سینما رفتن را از مردم گرفته و باید پذیرفت امروز مطالبات مردم آن مناطق سینما نیست لذا باید خوراک فرهنگی را از طریق اماکن عمومی همچون فرهنگسراها، شهرداری‌ها و سالن‌های در اختیار مراکز دولتی به مردم مناطق محروم داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet