هدر موبایل
1395/07/17 09:45:07
سرویس سیاسی
نوریان با اشاره به مانور نظامی عربستان در آب‌های خلیج فارس:

ریاض قصد بر هم زدن امنیت منطقه را دارد/ مانور نظامی در خلیج فارس تکرار شود ایران برخورد مناسب خواهد داشت

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: عربستان قصد دارد امنیت منطقه را به چالش بکشاند اما در صورت تکرار مانور نظامی در منطقه خلیج فارس با برخورد مناسب از سوی ایران مواجه می شود.
ریاض قصد بر هم زدن امنیت منطقه را دارد/ مانور نظامی در خلیج فارس تکرار شود ایران برخورد مناسب خواهد داشت عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: عربستان قصد دارد امنیت منطقه را به چالش بکشاند اما در صورت تکرار مانور نظامی در منطقه خلیج فارس با برخورد مناسب از سوی ایران مواجه می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104428701661.jpg ریاض,قصد,بر,هم,زدن,امنیت,منطقه,را,دارد/,مانور,نظامی,در,خلیج,فارس,تکرار,شود,ایران,برخورد,مناسب,خواهد,داشت Icana

اردشیر نوریان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به رزمایش دولت سعودی در آب های خلیج فارس و دریای عمان و واکنش نیروی ‌دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت:رزمایش عربستان در منطقه خلیج فارس حلقه‌ای از زنجیره اقدامات تنش آفرین آل سعود در منطقه است، در واقع اقدام تکمیلی برای رفتارهای تنش آفرین و مخل امنیت بود.

نماینده مردم مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه عربستان حامی گروه های تکفیری است و در واقع به قطب تولید نا امنی تبدیل شده، ادامه داد: دولت سعودی، به دنبال این است که جمهوری اسلامی را درگیر رفتارهای امنیتی  در منطقه کند تا بتواند از این فضا سازی بهره برداری داشته باشد.

وی تاکید کرد: عربستان با شکست در صحنه های نبرد مواجه است و تلاش دارد به جبران آن اقدامی علیه ایران داشته باشد.

نوریان با بیان اینکه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی آمادگی کامل برای مقابله با عربستان سعودی دارد، گفت: البته عربستان سعودی به لحاظ قدرت نظامی عددی نیست و وزنی ندارد که بخواهیم نگران رفتارهای آن باشیم با این حال برای برقراری و ثبات امنیت در منطقه لازم است رفتار عربستان رصد شود و با هشدار جدی آنها را مدیریت کنیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: عربستان با مانور نظامی در آب های خلیج فارس به دنبال بر هم زدن معادلات امنیتی منطقه است و اگر چنین مانور های نظامی تکرار شود با برخورد و رفتار مناسب از سوی ایران مواجه می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet