خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1395/07/17 10:38:07
سرویس سیاسی
یوسفیان ملا در واکنش به اظهارات دبیر کل سازمان ملل:

استانداردهای دوگانه آقای دبیر کل سازمان ملل درباره حقوق بشر در ایران مایه تأسف است

این نماینده مردم در مجلس دهم، گفت: سازمان ملل و شخص بان کی مون اخیرا نام رژیم سعودی را با وجود کشتار مردم یمن، از لیست کشورهای نقض حقوق کودکان خارج کرد، حال چگونه با این اقدامات، کشورهای دیگر از جمله ایران را به نقض حقوق بشر متهم می کند.
استانداردهای دوگانه آقای دبیر کل سازمان ملل درباره حقوق بشر در ایران مایه تأسف است این نماینده مردم در مجلس دهم، گفت: سازمان ملل و شخص بان کی مون اخیرا نام رژیم سعودی را با وجود کشتار مردم یمن، از لیست کشورهای نقض حقوق کودکان خارج کرد، حال چگونه با این اقدامات، کشورهای دیگر از جمله ایران را به نقض حقوق بشر متهم می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201604101406421075.jpg استانداردهای,دوگانه,آقای,دبیر,کل,سازمان,ملل,درباره,حقوق,بشر,در,ایران,مایه,تأسف,است Icana

عزت الله یوسفیان ملا در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به گزارش دبیر کل سازمان ملل درباره نقض حقوق بشر در ایران، گفت: گزارش های بان کی مون درباره نقض حقوق بشر در ایران برای جمهوری اسلامی هیچ جایگاه و اهمیتی ندارد، زیرا رویکرد این نهاد و مقامات آن نسبت به مسئله حقوق بشر دوگانه است.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: سازمان ملل و شخص بان کی مون اخیرا نام رژیم سعودی را با وجود کشتار مردم یمن، از لیست کشورهای نقض حقوق کودکان خارج کرد، حال چگونه با این اقدامات، کشورهای دیگر از جمله ایران را به نقض حقوق بشر متهم می کند.

وی گفت: اجرای احکام اعدام در ایران به موجب قانون و پس از گذراندن مراحل قانونی انجام می شود، این مسئله موضوعی است که در تمام کشورها حتی آمریکا صورت می گیرد و منحصر به ایران نیست. از طرف دیگر اغلب احکام اعدام در ایران به خاطر حمل مواد مخدر در مرزهای کشور بوده که مقصد نهایی آن اروپا است، از این رو اروپایی ها باید متشکر مقامات ایران باشند، نه اینکه جمهوری اسلامی را متهم به نقض حقوق بشر کنند.

یوسفیان ملا افزود: بان کی مون باید پاسخ دهد، که آیا در هیچ جای دنیا زندانی سیاسی وجود ندارد و تنها در ایران این مسئله صورت می گیرد، این در حالی است که تنها در یک مورد ایالات متحده تمام تلاش خود را برای دستگیری اسنودن صورت داده و این فرد مجبور به فرار شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: سازمان ملل اگر به دنبال تحقق حقوق بشر است، باید اقدامات تمام کشورها را رصد کند و این سازمان رویکرد سیاسی خود نسبت به ایران را کنار بگذارد.

«بان کی‌مون» دبیر کل سازمان ملل متحد در گزارشی به مجمع عمومی سازمان ملل ایران را به نقض حقوق بشر متهم کرد.

دبیر کل سازمان ملل در این گزارش مدعی «افزایش نگران‌کننده میزان اعدام‌ها»، «برگزاری دادگاه‌های ناعادلانه» و «بازداشت‌های خودسرانه» در ایران شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet