ایام محرم 1398
1395/07/17 10:42:24
سرویس اقتصادی
ناصری نژاد خبر داد:

تقدیم تحقیق و تفحص از کشت و صنعت نیشکر به هیئت رئیسه /هیچ نظارتی بر عملکرد مجتمع کشت و صنعت خوزستان وجود ندارد

رییس مجمع نمایندگان استان خوزستان، از تقدیم تحقیق و تفحص از کشت و صنعت نیشکر به هیئت رئیسه مجلس خبر داد.
تقدیم تحقیق و تفحص از کشت و صنعت نیشکر به هیئت رئیسه /هیچ نظارتی بر عملکرد مجتمع کشت و صنعت خوزستان وجود ندارد رییس مجمع نمایندگان استان خوزستان، از تقدیم تحقیق و تفحص از کشت و صنعت نیشکر به هیئت رئیسه مجلس خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109552857251.jpg تقدیم,تحقیق,و,تفحص,از,کشت,و,صنعت,نیشکر,به,هیئت,رئیسه,/هیچ,نظارتی,بر,عملکرد,مجتمع,کشت,و,صنعت,خوزستان,وجود,ندارد Icana

مجید ناصری نژاد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزار خانه ملت، از تقدیم تحقیق و تفحص از صنعت نیشکر به هیئت رئیسه مجلس خبر داد و گفت:در سال 1369 طرح توسعه صنعت نیشکر و صنایع جانبی آن در خوزستان به بهره برداری رسید و مقرر شده بود در مدتی کوتاه اهداف تعیین شده را محقق کنند.

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه توسعه صنعت نیشکر باید کشور را از واردات شکر بی نیاز کرده و ایران را در این زمینه خودکفا می کرد، افزود:مقرر شده بود بسیاری از صنایع جانبی با توسعه صنعت نیشکر در کشور تولید شود و با ایجاد ارزش افزوده و جلوگیری از خروج ارز از کشور اشتغال افزایش یابد و از میزان بیکاری کاسته شود.

کشت و صنعت نیشکر  واردکننده شکر است

ناصری نژاد با اشاره به اینکه پس از گذشت سال های طولانی از ایجاد طرح توسعه صنعت نیشکر توسعه چندانی در این صنعت رخ نداده است، ادامه داد:کشت و صنعت نیشکر یکی از واردکنندگان شکر است که شکر زرد را به کشور وارد کرده و با اضافه کردن موادی به آن شکر سفید تولید می کنند و در بازارداخلی می فروشند.

وی با بیان اینکه کشت و صنعت نیشکر نه تنها کشور را از واردات شکر بی نیاز نکرد، بلکه به واردکننده تبدیل شد، یادآور شد:صنایع جانبی شکر تقریبا در حد صفر بوده و چیزی برای ارائه ندارد، اما ضررهایی فراوانی به کشور وارد کرده است.

انتقال پساب کشت و صنعت  به کارون مشکلات زیست محیطی ایجاد کرده است

ناصری نژاد با اشاره به زیان های زیست محیطی کشت و صنعت نیشکر به خوزستان افزود:تخریب تالاب شادگان، تخریب تالاب هورالعظیم، شور کردن زمین های اطرافی و پیرامون کشت و صنعت و انتقال پساب ها به کارون سبب ایجاد مشکلات فراوانی شده و حتی سبب شده تالابی به نام ناصری در این منطقه ایجاد شود.

وی ادامه داد:بر خلاف مقررات زیست محیطی اضافه نیشکر سوزانده می شود، هوای منطقه را آلوده می کند، خاکستر ناشی از سوزاندن در هوا پخش می شود و متاسفانه هیچ اشتغالی برای مردم منطقه ایجاد نکرده است.

برخی مدیران کشت و صنعت نیشکر دریافتی های غیرمتعارف دارند

ناصری نژاد با بیان اینکه برخی مدیران کشت و صنعت نیشکر دریافتی های غیرمتعارف و بدون حساب و کتاب دارند، اظهار کرد:دفاتر فروش کشت و صنعت نیشکر به جای اینکه در خوزستان مستقر شود در تهران استقرار یافته و هیچ نظارتی بر آن نیست.

رییس مجمع نمایندگان استان خوزستان، تصریح کرد: کشت و صنعت نیشکر بدون لحاظ استانداردهای مصرف آب موجب کم آبی در بخش کشاورزی شده است و نتیجه ای برای مردم حاصل نکرده است./

پایان پیام

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet