ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1395/07/17 11:17:38
سرویس فرهنگی
سعیدی:

برنامه ششم بر مشارکت بخش خصوصی در احیای بناهای تاریخی تأکید دارد/«ربع رشیدی» به حال خود رهاشده‌است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه احیای بناهای تاریخی با همکاری بخش خصوصی یکی از محورهای برنامه ششم توسعه است، بر ضرورت آشنایی سرمایه‌گذاران با ظرفیت‌های حوزه گردشگری در کشورمان تأکید کرد.
برنامه ششم بر مشارکت بخش خصوصی در احیای بناهای تاریخی تأکید دارد/«ربع رشیدی» به حال خود رهاشده‌است عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه احیای بناهای تاریخی با همکاری بخش خصوصی یکی از محورهای برنامه ششم توسعه است، بر ضرورت آشنایی سرمایه‌گذاران با ظرفیت‌های حوزه گردشگری در کشورمان تأکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/43625.jpg برنامه,ششم,بر,مشارکت,بخش,خصوصی,در,احیای,بناهای,تاریخی,تأکید,دارد/«ربع,رشیدی»,به,حال,خود,رهاشده‌است Icana

محمداسماعیل سعیدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه امروزه بنا بر وضعیت اقتصادی کشورمان، ضرورت همکاری با سرمایه گذاران خارجی و داخلی در بهره‌برداری از ابنیه تاریخی بیشتر حس می‌شود، گفت:  تحقق بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی در حوزه گردشگری مصداق محورها و سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی است.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه نسبت به همکاری با بخش خصوصی به منظور احیا بناهای تاریخی اشاره و تاکید شده است، اظهار کرد: توسعه مشارکت بخش‌های خصوصی و تعاونی در برنامه ششم توسعه به عنوان یک اصل مطرح شده و استفاده از این مهم در عرصه گردشگری و مرمت بناهای باستانی نیز صدق می‌کند.

وی ضمن تاکید بر اینکه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باید با برگزاری تورهای مختلف اقدام جدی در خصوص آشنایی سرمایه گذاران با ظرفیت‌های سرمایه گذاری در حوزه گردشگری کشورمان انجام دهد، ادامه داد: در این میان آشنا کردن سفیران و مسئولان کشورهای خارجی مقیم ایران اسلامی با جذابیت‌ها تاریخی و باستانی نیز می‌تواند راهکار دیگری به منظور جذب سرمایه گذار خارجی باشد.

سعیدی با اشاره به اینکه در استان آذربایجان شرقی مناطق تاریخی مختلفی وجود دارد که نیازمند مرمت است، تصریح کرد: به عنوان مثال مسجد «صاحب الامر» مربوط به دوره صفوی، «ربع رشیدی» مربوط به دوره ایلخانیان و غیره از جمله آثار تاریخی هستند که وجهه جهانی داشته و در دنیا شناخته شده می‌باشند در حالی به حال خود رها شده اند و امروزه نیازمند سرمایه برای مرمت و احیاء هستند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: البته در این میان نباید از یاد برد که مشارکت با بخش خصوصی دارای شرایط خاصی است و باید چارچوب‌های قانونی رعایت شود تا زمینه سودجویی برخی افراد بوجود نیاید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet