ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1395/07/17 13:49:13
سرویس اقتصادی
محبی نیا:

پرداخت های نامتعارف به مثابه دزدی از بیت المال است/ دریافتی های کلان در نتیجه دورزدن قانون بوده است

نایب رئیس کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس،با تاکید براینکه پرداخت های غیرمتعارف به مثابه دزدی از بیت المال است،گفت:جلوگیری از پرداخت حقوق های نجومی و همچنین بازگرداندن بیت المال به خزانه وظیفه دستگاه های نظارتی است.
پرداخت های نامتعارف به مثابه دزدی از بیت المال است/ دریافتی های کلان در نتیجه دورزدن قانون بوده است نایب رئیس کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس،با تاکید براینکه پرداخت های غیرمتعارف به مثابه دزدی از بیت المال است،گفت:جلوگیری از پرداخت حقوق های نجومی و همچنین بازگرداندن بیت المال به خزانه وظیفه دستگاه های نظارتی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105715651695.jpg پرداخت,های,نامتعارف,به,مثابه,دزدی,از,بیت,المال,است/,دریافتی,های,کلان,در,نتیجه,دورزدن,قانون,بوده,است Icana

جهانبخش محبی نیا درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،بااشاره به گزارش دیوان محاسبات و کمیسیون اصل نود مجلس درخصوص حقوق های غیرمتعارف،گفت:جلوگیری از پرداخت حقوق های نامتعارف و همچنین بازگرداندن بیت المال به خزانه وظیفه دستگاه های نظارتی است.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب درمجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه کنترل دقیق دستگاه های نظارتی از بروز فساد اقتصادی در کشور جلوگیری خواهد کرد، افزود:برخی از حقوق های نامتعارف در نتیجه دورزدن قانون بروز کرده که اگر نظارت دقیقی وجود داشت،شاهد چنین مفاسدی نبودیم.

ضعف موجود در بحث نظارت و مدیریت به بروز مفاسد اقتصادی منجر شده است

وی با تاکید بر اینکه ضعف موجود دربحث نظارت و مدیریت به بروز مفاسد اقتصادی منجر شده است،تصریح کرد: با تقویت نظارت ها از وقوع بسیاری از مفاسد اقتصادی پیشگیری خواهد شد.

این نماینده مردم درمجلس دهم،با بیان اینکه انتظار مردم از مسئولان روشنگری در بحث حقوق های غیرمتعارف است، گفت: برخورد قاطع با دریافت کنندگان و پرداخت کنندگان این نوع حقوق راهکاری برای جلوگیری از تکرار مجدد این نوع مفاسد است.

محبی نیا ادامه داد:رسانه ها و همچنین مردم اگر به پرداخت حقوق غیرمتعارف در دستگاهی علم دارند،باید نسبت به شکایت خود در این باره در دستگاه های مربوطه از جمله کمیسیون اصل 90 مجلس و سازمان بازرسی اقدام کنند.

برخورد با حقوق های غیرمتعارف نیازی به تصویب قانون جدید ندارد

وی با بیان اینکه در زمینه برخورد با حقوق های غیرمتعارف نیازی به قانون جدید یا تشکیل کمیته یا همچنین کمیسیون جدید نداریم، افزود: در زمینه برخورد با مفاسد اقتصادی بیش از هر چیزی نیازمند تشدید نظارت ها هستیم.

محبی نیا با تاکید براینکه پرداخت های غیرمتعارف درحکم تندبادهای ویران کننده بود،تصریح کرد: تنها راه مصون ماندن از این تندبادها ،تشدید نظارت ها و برخورد ریشه ای با مفاسد اقتصادی است.

وی ادامه داد:پرداخت های غیرمتعارف به مثابه دزدی از بیت المال بوده و باید هرچه سریع تر مورد برخوردهای قاطع قرار بگیرد.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: براساس قانون تمامی کمیسیون های تخصصی مجلس برای برخورد با حقوق های غیرمتعارف از حیث نظارت مسئولیت داشته و باید نسبت به این وظیفه قانونی خود بیش از پیش حساس باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet