ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1395/07/17 12:52:23
سرویس سیاسی
میرزایی مطرح کرد:

تشریح ویژگی‌های دیپلماسی اقتصادی؛ از تلاش برای کشف بازارهای خارجی تا جذب سرمایه

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: دیپلماسی اقتصادی می‌تواند با تلاش در جذب سرمایه گذاری خارجی حوزه‌هایی که به دلیل کمبود منابع مالی پیشرفت کمتری کرده‌اند، توسعه یابند و به این ترتیب به رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال کمک کند.
تشریح ویژگی‌های دیپلماسی اقتصادی؛ از تلاش برای کشف بازارهای خارجی تا جذب سرمایه عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: دیپلماسی اقتصادی می‌تواند با تلاش در جذب سرمایه گذاری خارجی حوزه‌هایی که به دلیل کمبود منابع مالی پیشرفت کمتری کرده‌اند، توسعه یابند و به این ترتیب به رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال کمک کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201610103843216828.jpg تشریح,ویژگی‌های,دیپلماسی,اقتصادی؛,از,تلاش,برای,کشف,بازارهای,خارجی,تا,جذب,سرمایه Icana

جلال میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه هفته گذشته وزیر امور خارجه به مجلس شورای اسلامی آمده بود، اظهار داشت: آقای ظریف به مجلس آمده بود تا در خصوص عملکرد وزارتخانه مربوطه در زمینه دیپلماسی اقتصادی به سوال نمایندگان مجلس شورای اسلامی پاسخ دهد.

نماینده مردم  ایلام، ایوان، شیروان، چرداول و مهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توضیحات آقای ظریف در این راستا بود که تاکید داشت ما در این زمینه تازه آغاز به فعالیت کرده‌ایم، بیان کرد: که متاسفانه این تاخیر به دلیل تغییر در ساختار وزارت خارجه بوده است.

عضو کمیسیون انرژی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به صورت کافی به دیپلماسی اقتصادی توجه نشده که آقای ظریف نیز به آن اذعان داشت از جمله دلایلی که آقای ظریف به آن اشاره کرد، ضعف نیروی انسانی متخصص بود که وزیر خارجه بیان کرد، در صدد آموزش نیروی انسانی در این زمینه هستیم.

میرزایی با بیان اینکه دیپلماسی اقتصادی در عرصه بین الملل موضوع تازه ای نیست، متذکر شد: حدود یک دهه است که بسیاری از کشورها در این زمینه فعالیت می‌کنند و کشورهایی مانند آمریکا از سال 2002 فعالیت خود را شروع کرده‌اند.

وی افزود: کشورها در سفارتخانه‌های خود رایزن اقتصادی و عامل اقتصادی دارند و در خصوص شرایط کشورهای هدف کار می کنند تا ببیند که چه ظرفیت هایی برای فروش کالاهای کشور متبوع خودشان وجود دارد تا به بازرگانان و تجار داخلی،  آن ظرفیت ها را معرفی کنند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: همچنین دیپلماسی اقتصادی می‌تواند با تلاش در جذب سرمایه گذاری خارجی حوزه‌هایی که به دلیل کمبود منابع مالی پیشرفت کمتری کرده است، توسعه یابند و به این ترتیب به رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال کمک کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet