خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1395/07/17 13:41:32
سرویس اجتماعی
سلیمی مطرح کرد:

ضرورت ایجاد منابع پایدار برای شهرداری‌ها/ تامین منابع پایدار از جیب مردم با اخذ عوارض‌ متعدد پذیرفتنی نیست

عضو هیات رئیسه کمیسیون شوراها‌ وامور داخلی کشور در مجلس با تاکید بر تامین منابع پایدار برای شهرداری‌ها، گفت: درآمدهای پایدار شهرداری‌ها نباید از جیب مردم و از طریق دریافت عوارض‌های متعدد تامین شود.
ضرورت ایجاد منابع پایدار برای شهرداری‌ها/ تامین منابع پایدار از جیب مردم با اخذ عوارض‌ متعدد پذیرفتنی نیست عضو هیات رئیسه کمیسیون شوراها‌ وامور داخلی کشور در مجلس با تاکید بر تامین منابع پایدار برای شهرداری‌ها، گفت: درآمدهای پایدار شهرداری‌ها نباید از جیب مردم و از طریق دریافت عوارض‌های متعدد تامین شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201605100851191296.jpg ضرورت,ایجاد,منابع,پایدار,برای,شهرداری‌ها/,تامین,منابع,پایدار,از,جیب,مردم,با,اخذ,عوارض‌,متعدد,پذیرفتنی,نیست Icana

اصغر سلیمی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در واکنش به اظهارات رئیس شورای عالی استان‌ها مبنی بر ارائه طرح درآمد پایدار شهرداری‌ها به مجلس، گفت: تامین درآمدهای پایدار برای شهرداری‌ها اصلی انکارناپذیر است، شهرداری‌ها برای استقلال بیشتر و عدم وابستگی به بودجه‌های دولتی باید منابع پایداری را برای خود در نظر گیرند.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه درآمدهای پایدار شهرداری‌ها نباید از جیب مردم تامین شود، تصریح کرد: تامین منابع پایدار شهرداری‌ها از طریق اخذ عوارض‌ متعدد از مردم درست نیست، مردم به ویژه در شهرهای کوچک از درآمد بالایی برخوردار نیستند که بتوانند درآمدهای پایدار شهرداری را هم تامین کنند.

وی ادامه داد: اخذ عوارض‌ متعدد به بهانه ساخت وساز و نوسازی و ... از مردم با توجه به شرایط اقتصادی زندگی مردم تصمیم اشتباهی برای ایجاد درآمدهای پایدار شهرداری‌ها است؛ در حقیقت باید راهکارهای پیش‌بینی شود که فشار اقتصادی به مردم وارد نشود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح درآمدهای پایدار شهرداری هنوز به این کمیسیون ارائه نشده است، یادآور شد: با توجه به اهمیت موضوع و تامین منابع پایدار برای جلوگیری از مشکلات موجود می‌توان از هزینه‌هایی که دولت در قبوض آب، برق و گاز از مردم دریافت می‌کند، درصدی را به شهرداری‌ها اختصاص داد.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، مهدی چمران رئیس شورای عالی استان ها ضمن بیان این خبر که طرح درآمد پایدار شهرداری ها برای تصویب به مجلس رفته است، گفت: به منظور افزایش درآمدهای پایدار بر اساس اختیارات موضوع بندهای ۱۶ و ۲۳ ماده ۱۷ و ۷۷ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شورای اسلامی کشور و انتخابات شهرداری ها نسبت به برقراری عوارض و بهای خدمات اقدام کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet