هدر موبایل
1395/07/18 09:35:26
سرویس سیاسی
نوریان در واکنش به اظهارات دبیر کل سازمان ملل:

گزارش حقوق بشری بان کی مون غرض‌آلود و یک جانبه است/تلاش غرب برای روشن نگه داشتن تنور هجمه های سیاسی علیه ایران

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: دبیر کل سازمان ملل متأسفانه در سال های مختلف با ادعای نقض حقوق بشر، گزارش های غرض آلود، یک جانبه و سیاه نمایانه ای را علیه ایران منتشر کرده است که این مسئله رویکرد و سیاست این نهاد به اصطلاح بین المللی را مشخص می کند.
گزارش حقوق بشری بان کی مون غرض‌آلود و یک جانبه است/تلاش غرب برای روشن نگه داشتن تنور هجمه های سیاسی علیه ایران عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: دبیر کل سازمان ملل متأسفانه در سال های مختلف با ادعای نقض حقوق بشر، گزارش های غرض آلود، یک جانبه و سیاه نمایانه ای را علیه ایران منتشر کرده است که این مسئله رویکرد و سیاست این نهاد به اصطلاح بین المللی را مشخص می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104428701661.jpg گزارش,حقوق,بشری,بان,کی,مون,غرض‌آلود,و,یک,جانبه,است/تلاش,غرب,برای,روشن,نگه,داشتن,تنور,هجمه,های,سیاسی,علیه,ایران Icana

اردشیر نوریان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به گزارش دبیر کل سازمان ملل درباره نقض حقوق بشر در ایران، گفت: بان کی مون به جای طرح ادعاهای سیاسی علیه جمهوری سلامی، باید به فکر آبروی از دست رفته خود در عرصه سیاسی و بین الملل باشد. زیرا دبیر کلی که با فشار عربستان، تصمیمات و گزارشات خود را به صورت جهت دار تغییر می دهد و این بسیار تأسف بار است.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: به طور حتم با توجه به رویکردها و اقدامات بان کی مون در چند سال اخیر، وی اصلا صلاحت اظهار نظر درباره مسائل جمهوری اسلامی به ویژه حقوق بشر را ندارد.

وی افزود: دبیر کل سازمان ملل متأسفانه در سال های مختلف با ادعای نقض حقوق بشر، گزارش های غرض آلود، یک جانبه و سیاه نمایانه ای را علیه ایران منتشر کرده است که این مسئله رویکرد و سیاست این نهاد به اصطلاح بین المللی را مشخص می کند.

نوریان تصریح کرد: مسئله حقوق بشر یکی از موضوعات مورد بحث میان ایران و کشورهای غربی در سال های اخیر بوده، جمهوری اسلامی اعلام می کند که قوانین و مقررات و احکام قضایی ایران بر اساس شرع و دین مبین اسلام تببین شده، اما کشورهای اروپایی به دنبال اجرای حقوق بشر غربی است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، گفت: یکی از استراتژی رسانه ای و محورهای جنگ روانی غرب علیه جمهوری اسلامی این است که دائما هجمه های سیاسی علیه ایران تکرار شده و بر تنور حمایت از حقوق بشر غربی دمیده شود.

«بان کی‌مون» دبیر کل سازمان ملل متحد در گزارشی به مجمع عمومی سازمان ملل ایران را به نقض حقوق بشر متهم کرد.

دبیر کل سازمان ملل در این گزارش مدعی «افزایش نگران‌کننده میزان اعدام‌ها»، «برگزاری دادگاه‌های ناعادلانه» و «بازداشت‌های خودسرانه» در ایران شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet