ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1395/07/17 13:06:07
سرویس فرهنگی
آزادی‌خواه:

کنسرت‌ها نباید دستمایه کشمکش‌های سیاسی قرار بگیرد

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه نمی‌توان به موسیقی به عنوان مُنکر نگاه کرد و آن را کنار گذاشت، گفت: حاشیه کنسرت‌ها موجب بروز اما و اگرها شده نه اصل آن؛ لذا نباید کنسرت‌ها دستمایه کشمکش‌های سیاسی قرار بگیرد.
کنسرت‌ها نباید دستمایه کشمکش‌های سیاسی قرار بگیرد سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه نمی‌توان به موسیقی به عنوان مُنکر نگاه کرد و آن را کنار گذاشت، گفت: حاشیه کنسرت‌ها موجب بروز اما و اگرها شده نه اصل آن؛ لذا نباید کنسرت‌ها دستمایه کشمکش‌های سیاسی قرار بگیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103011649593.jpg کنسرت‌ها,نباید,دستمایه,کشمکش‌های,سیاسی,قرار,بگیرد Icana

احد آزادی‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب و مراجع عظام تقلید نسبت به حوزه موسیقی اظهارنظرهای شفافی دارند، گفت: نمی‌توان به موسیقی به عنوان مُنکر نگاه کرد و آن را کنار گذاشت زیرا مردم به موسیقی علاقه‌مند هستند و جایگاه این مهم در فقه نیز مشخص است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حاشیه‌های کنسرت‌ها، موجب بروز اما و اگرها شده است، اظهار کرد: جلوگیری از بروز حواشی، یک امر مدیریتی محسوب می‌شود که این مهم نیز متاسفانه رنگ و بومی سیاسی گرفته است.

وزارت فرهنگ به عنوان متولی اصلی برگزاری کنسرت‌ها درخصوص مدیریت حواشی تدبیر کند

وی ضمن تاکید بر اینکه امروزه در حاشیه کنسرت‌ها مواردی مانند تجمع افراد، اختلاط‌ها و غیره دیده می‌شود، تصریح کرد: برای جلوگیری از نکات یاد شده، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان متولی اصلی برگزاری کنسرت‌ها باید تدبیر جدی بیاندیشد.

آزادی‌خواه با اشاره به اینکه در اجرای کنسرت‌ها باید مطابق قانون رفتار شود و تداخل تصمیم‌گیری  دستگاه‌های مختلف در این حوزه آسیب‌زاست، ادامه داد: باید اذعان کرد که دستگاه‌های متولی در هنگام تصمیم‌گیری در خصوص کنسرت‌ها باید منافع ملی، آرمان‌های انقلاب و اصول قانون اساسی را مد نظر بگیرد تا تصمیمشان با بازخورد اجتماعی مناسبی مواجه شود.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حرف و حدیث‌های رخ‌داده در حوزه موسیقی، اهداف از پیش تعیین شده برای دستیابی به اغراض شخصی است، ادامه داد: پرداختن بیش از حد به این موضوع به عبارتی سرپوش گذاشتن بر سایر دغدغه‌های مردم است.

باید حریم اماکن مقدسه در اجرای کنسرت‌ها حفظ شود

وی ضمن تاکید بر اینکه باید برای برگزاری کنسرت ها و اجرای موسیقی یک نسخه ویژه تهیه شود، اظهار کرد: اجرای کنسرت در یک استان و عدم اجرا در استان دیگر توجیه ندارد؛ به عبارتی دیگر اگر این حوزه مشکل دارد، باید در همه جای کشور مشکل داشته باشد و بالعکس.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید حریم اماکن مقدسه در اجرای کنسرت‌ها حفظ شود؛ اگر علما نسبت به اجرای کنسرت ها واکنش نشان دادند به دلیل حواشی بوده که مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز نسبت به آن اذعان داشتند لذا موضوع کنسرت‌ها نباید دستمایه کشمکش‌های سیاسی قرار بگیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet