شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1388/02/27 13:42:00
سرویس اقتصادی

شهرزاد: نامه وزیر اقتصاد در پاسخ به گزارش تفریغ بودجه 85 در صحن علنی قرائت شود

**عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی خواستار قرائت نامه وزیر امور اقتصادی و دارایی در پاسخ به گزارش تفریغ بودجه سال ۱۳۸۵ در صحن علنی مجلس شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "محمدکریم شهرزاد" در حاشیه جلسه علنی امروز با اشاره اظهار داشت :  وزیر اقتصاد طی نامه‌ای به دیوان محاسبات دلایل متقن و کارشناسی دولت را به گزارش تفریغ بودجه 85 مبنی بر انحراف یک و نیم میلیاردی دولت از قانون بودجه ارائه کرد، اما جواب وزیر در رسانه‌ها مطرح نشد.

نماینده مردم  اصفهان با بیان اینکه ‌ وزیر اقتصاد در تاریخ 18 اسفند سال گذشته طی نامه‌ای به دیوان محاسبات، گزارشی در مورد  دلایل دولت در هزینه‌کرد بودجه‌ سال 85 توسط قوه مجریه را ارائه داده است گفت:‌ این نامه به تایید مسوولان بانک مرکزی و شرکت ملی نفت نیز رسیده است.

وی افزود:  در این نامه گزارش تفریغ بودجه‌ سال 1385 دیوان محاسبات برخلاف واقعیت دانسته شده و از مسوولان دیوان درخواست شده است که با رسیدگی به دلایل دولت این مساله را جهت تنویر افکار عمومی و آگاهی مراجع مربوطه به اطلاع عموم برسانند.

شهرزاداظهار داشت: رونوشتی از این نامه به رییس مجلس، ‌رییس‌جمهور و روسای کمیسیون‌های برنامه و بودجه، ‌انرژی و اقتصاد رسیده است و  اگر چه گزارش‌ دیوان محاسبات از تریبون علنی  مجلس پخش شد، اما پاسخ وزیر اقتصاد به این گزارش تاکنون حتی به اطلاع نمایندگان مجلس نیز نرسیده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه خاطر نشان کرد: مطابق قانون اساسی و آیین‌نامه داخلی مجلس هرگاه به شخص یا دستگاهی از تریبون مجلس اهانت شود و یا نسبت اشتباهی به آن دهند، آن فرد می‌تواند با استفاده از تریبون مجلس به دفاع از خود بپردازد و این در حالی است که متاسفانه تاکنون چنین وقتی به دولت برای دفاع از خود در مقابل دیوان محاسبات داده نشده است.

شهرزاد با بیان این‌که رسانه‌ها با ادبیات غیرمتعارفی گزارش دیوان محاسبات را به گونه‌ای منتشر کردند که گویی بیش از یک میلیارد در دولت گم شده است، اظهار داشت: هنوز تبعات این گزارش در محافل رسانه‌ای، دانشگاهی و نخبگان مشهود است.

نماینده اصفهان گفت: متاسفانه اخیرا هم این موضوع دست‌مایه‌ای برای تبلیغات انتخاباتی و سوءاستفاده علیه دولت شده است.

شهرزاد با اشاره به این‌که "حسن ونایی" نماینده ملایر و عضو فعلی کمیسیون برنامه و بودجه در زمان تهیه‌ گزارش تفریغ بودجه سال 85 مسوولیت بخش نفت و گاز دیوان محاسبات را به عهده داشته است، گفت: او بارها در جلسات کمیسیون اعلام کرد که این گزارش دیوان محاسبات خلاف واقع است و موضوع به این صورتی که در گزارش دیوان آمده است نیست.

وی افزود: اما متاسفانه با استناد به قانون اساسی و روال گذشته در مجلس گزارش دیوان محاسبات علی‌رغم اینکه اتهامات آن ثابت نشده بود در صحن علنی مجلس قرائت شد.

نماینده‌ اصفهان در پایان گفت: از دیوان محاسبات و مسوولان مجلس می‌خواهیم تا پاسخ وزیر اقتصاد به گزارش تفریغ بودجه‌ 85 را برای تنویر افکار عمومی به شکل علنی مطرح کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet