هدر موبایل
1395/07/17 14:33:43
سرویس اقتصادی
حسین زاده بحرینی مطرح کرد:

لزوم استفاده از ظرفیت عضویت ایران در بانک جهانی برای اخذ تسهیلات

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی،گفت:اخذ وام از صندوق بین المللی پول و بانک جهانی این موضوع را ثابت کرده که ریسک همکاری با کشور گیرنده وام، بالا نیست، بنابراین باید از این ظرفیت بصورت مطلوب استفاده شود.
لزوم استفاده از ظرفیت عضویت ایران در بانک جهانی برای اخذ تسهیلات عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی،گفت:اخذ وام از صندوق بین المللی پول و بانک جهانی این موضوع را ثابت کرده که ریسک همکاری با کشور گیرنده وام، بالا نیست، بنابراین باید از این ظرفیت بصورت مطلوب استفاده شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103104995885.jpg لزوم,استفاده,از,ظرفیت,عضویت,ایران,در,بانک,جهانی,برای,اخذ,تسهیلات Icana

محمد حسین حسین زاده بحرینی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص استفاده از ظرفیت عضویت ایران در دو نهاد صندوق بین المللی پول و بانک جهانی گفت: جمهوری اسلامی ایران از سال ها قبل در صندوق بین المللی پول و بانک جهانی عضویت دارد و در این راستا توانسته تسهیلات مالی دریافت کند.

نماینده مردم مشهد وکلات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در آینده نیز جمهوری اسلامی ایران از ظرفیت عضویت در صندوق بین المللی پول و بانک جهانی استفاده خواهد کرد.

این نماینده مردم درمجلس شورای اسلامی،ادامه داد:باید توجه داشت میزان پرداختی تسهیلات بانکی به کشورها از سوی صندوق بین المللی پول و بانک جهانی، بالا نیست و در نتیجه نمی توان وام هایی با مبالغ بالا از این دو نهاد مالی اخذ کرد.

حسن زاده بحرینی،افزود:اخذ وام از صندوق بین المللی پول و بانک جهانی این موضوع را ثابت کرده و ثابت می کند که ریسک همکاری با کشور گیرنده وام، بالا نیست،بنابراین باید از این ظرفیت بصورت مطلوب استفاده شود.

لزوم همکاری بانک مرکزی و وزارتخانه های اقتصاد و خارجه برای دریافت تسهیلات بین المللی 

وی ادامه داد: برای دریافت وام از صندوق بین المللی پول باید بانک مرکزی رایزنی های بیشتری به لحاظ کاری انجام دهد.

حسن زاده بحرینی افزود:درخصوص اخذ وام از بانک جهانی نیز باید وزارت اقتصاد درحوزه کاری رایزنی های لازم را انجام دهد.

وی گفت: وظیفه اصلی وزارت امور خارجه در زمینه مسائل اقتصادی نیست؛اما باید این وزراتخانه زمینه برقراری ارتباط موثر دستگاه های ذی ربط فعال اقتصادی در کشور را با نهادهای بین المللی را فراهم کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی،افزود: ضرورت دارد که وزارت خارجه در تمامی امور روابط خارجی کشور حضور داشته باشد که این موضوع بیانگر این است؛بطور مثال همکاری بانک مرکزی با صندوق بین المللی پول یا وزارت اقتصاد با بانک جهانی باید در بستری باشد که وزرات خارجه آماده می کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet