هدر موبایل
1395/07/17 13:55:35
سرویس سیاسی
خانه ملت گزارش می دهد؛

حرکت توپخانه سازمان ملل آمریکایی؛ بر مدار حمله به ایران/توهم آقای دبیر کل درباره حقوق بشر ایران

نمایندگان مردم در خانه ملت، با انتقاد از رویکرد دوگانه مقامات سازمان ملل در حوزه حقوق بشر، تأکید کردند که گزارش های بان کی مون درباره نقض حقوق بشر در ایران برای جمهوری اسلامی هیچ جایگاه و اهمیتی ندارد.
حرکت توپخانه سازمان ملل آمریکایی؛ بر مدار حمله به ایران/توهم آقای دبیر کل درباره حقوق بشر ایران نمایندگان مردم در خانه ملت، با انتقاد از رویکرد دوگانه مقامات سازمان ملل در حوزه حقوق بشر، تأکید کردند که گزارش های بان کی مون درباره نقض حقوق بشر در ایران برای جمهوری اسلامی هیچ جایگاه و اهمیتی ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201610109508825273.jpg حرکت,توپخانه,سازمان,ملل,آمریکایی؛,بر,مدار,حمله,به,ایران/توهم,آقای,دبیر,کل,درباره,حقوق,بشر,ایران Icana

خبرگزاری خانه ملت؛ گروه سیاسی؛ «بان کی‌مون» دبیر کل سازمان ملل متحد در گزارشی به مجمع عمومی سازمان ملل ایران را به نقض حقوق بشر متهم کرد. وی در این گزارش مدعی «افزایش نگران‌کننده میزان اعدام‌ها»، «برگزاری دادگاه‌های ناعادلانه» و «بازداشت‌های خودسرانه» در ایران شده است.

بان کی‌مون در ارزیابی خود از وضعیت حقوق بشر ایران، مدعی شده است که در دوره ریاست جمهوری «حسن روحانی» پیشرفت کمی در حقوق بشر ایجاد شده است.

در این گزارش عنوان شده است که دبیر کل سازمان ملل از نقض حقوق بشر در ایران «نگران» است.از دیگر موارد قابل توجه در این گزارش می‌توان به حمایت مجدد دبیرکل سازمان ملل از فرقه ضاله بهایت و ادعای آزار و اذیت اقلیت‌های مذهبی اشاره کرد.

 

استانداردهای دوگانه آقای دبیر کل سازمان ملل درباره حقوق بشر در ایران مایه تأسف است

عزت الله یوسفیان ملا در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به گزارش دبیر کل سازمان ملل درباره نقض حقوق بشر در ایران، گفت: گزارش های بان کی مون درباره نقض حقوق بشر در ایران برای جمهوری اسلامی هیچ جایگاه و اهمیتی ندارد، زیرا رویکرد این نهاد و مقامات آن نسبت به مسئله حقوق بشر دوگانه است.

عزت الله یوسفیان ملا 3406757/3/2016 10:03:57 AMhttp://media.icana.ir/Image/2016/07/201607105861181818_Thum.jpgعزت الله یوسفیان ملا

عزت الله یوسفیان ملا

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: سازمان ملل و شخص بان کی مون اخیرا نام رژیم سعودی را با وجود کشتار مردم یمن، از لیست کشورهای نقض حقوق کودکان خارج کرد، حال چگونه با این اقدامات، کشورهای دیگر از جمله ایران را به نقض حقوق بشر متهم می کند.

وی گفت: اجرای احکام اعدام در ایران به موجب قانون و پس از گذراندن مراحل قانونی انجام می شود، این مسئله موضوعی است که در تمام کشورها حتی آمریکا صورت می گیرد و منحصر به ایران نیست. از طرف دیگر اغلب احکام اعدام در ایران به خاطر حمل مواد مخدر در مرزهای کشور بوده که مقصد نهایی آن اروپا است، از این رو اروپایی ها باید متشکر مقامات ایران باشند، نه اینکه جمهوری اسلامی را متهم به نقض حقوق بشر کنند.

یوسفیان ملا افزود: بان کی مون باید پاسخ دهد، که آیا در هیچ جای دنیا زندانی سیاسی وجود ندارد و تنها در ایران این مسئله صورت می گیرد، این در حالی است که تنها در یک مورد ایالات متحده تمام تلاش خود را برای دستگیری اسنودن صورت داده و این فرد مجبور به فرار شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: سازمان ملل اگر به دنبال تحقق حقوق بشر است، باید اقدامات تمام کشورها را رصد کند و این سازمان رویکرد سیاسی خود نسبت به ایران را کنار بگذارد.

 

بان کی مون در ارائه گزارش های ضد ایرانی در میان هم قطاران خود سرآمد است/دبیر کل سازمان ملل مهره های آمریکا برای فشار بر ایران

محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به گزارش دبیر کل سازمان ملل درباره نقش حقوق بشر در ایران، گفت: همواره دبیران کل سازمان ملل منتخب اعضای دائمی شورای امنیت به ویژه آمریکا هستند، بنابراین خیلی نباید از این افراد انتظار داشت که گزارش های بی طرفانه ای را ارائه کنند.

محمدجواد جمالی نوبندگانی 3406757/4/2016 4:00:33 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/07/201607100276817728_Thum.jpgمحمدجواد جمالی نوبندگانی

محمدجواد جمالی نوبندگانی

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: رویکردها و سوابق دبیر کل فعلی سازمان ملل نشان می دهد که بان کی مون در ارائه گزارش های ضد ایرانی به ویژه در موضوع حقوق بشر در میان دبیران کل گذشته این نهاد سرآمد است.

وی افزود: بان کی مون فردی است که در مسئله کشتار کودکان یمن از سوی ارتش عربستان اعتراف کرد که به علت باج و پول سعودی ها، اسم این کشور را از لیست ناقض حقوق کودکان پاک کرده است.

جمالی نوبندگانی ادامه داد: من تصور می کردم که بان کی مون بعد از رسوایی اخیر در این رابطه، به حاشیه رفته و دیگر تا تغییر دبیر کل سازمان ملل اظهار نظر نکند؛ اما به نظر می رسد که وی در آخرین روزهای مسئولیتش، به دنبال جلب حمایت کشورهای غربی است.

وی افزود: گزارش بان کی مون درباره حقوق بشر ایران، یک گزارش یک طرفانه است و مبنای آن تنها تصمیمات و رویکردهای سیاسی کشورهای غربی به ویژه آمریکا است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: قطعا بان کی مون یکی از مهره های آمریکا برای فشار بر کشورهای دیگر است، همان طوری که در مسئله سوریه، شاهد بودیم که فشارهای بسیاری بر دولت قانونی این کشور از سوی مقامات سازمان ملل آورده شده و درعوض کشورهای حامی تروریسم آزادانه به کار خود ادامه می دهند.

 

گزارش حقوق بشری بان کی مون غرض‌آلود و یک جانبه است/تلاش غرب برای روشن نگه داشتن تنور هجمه های سیاسی علیه ایران

اردشیر نوریان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به گزارش دبیر کل سازمان ملل درباره نقض حقوق بشر در ایران، گفت: بان کی مون به جای طرح ادعاهای سیاسی علیه جمهوری سلامی، باید به فکر آبروی از دست رفته خود در عرصه سیاسی و بین الملل باشد. زیرا دبیر کلی که با فشار عربستان، تصمیمات و گزارشات خود را به صورت جهت دار تغییر می دهد و این بسیار تأسف بار است.

اردشیر نوریان 3406756/29/2016 3:52:37 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/06/201606104428701661_Thum.jpgاردشیر نوریان

اردشیر نوریان

نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: به طور حتم با توجه به رویکردها و اقدامات بان کی مون در چند سال اخیر، وی اصلا صلاحت اظهار نظر درباره مسائل جمهوری اسلامی به ویژه حقوق بشر را ندارد.

وی افزود: دبیر کل سازمان ملل متأسفانه در سال های مختلف با ادعای نقض حقوق بشر، گزارش های غرض آلود، یک جانبه و سیاه نمایانه ای را علیه ایران منتشر کرده است که این مسئله رویکرد و سیاست این نهاد به اصطلاح بین المللی را مشخص می کند.

نوریان تصریح کرد: مسئله حقوق بشر یکی از موضوعات مورد بحث میان ایران و کشورهای غربی در سال های اخیر بوده، جمهوری اسلامی اعلام می کند که قوانین و مقررات و احکام قضایی ایران بر اساس شرع و دین مبین اسلام تببین شده، اما کشورهای اروپایی به دنبال اجرای حقوق بشر غربی است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، گفت: یکی از استراتژی رسانه ای و محورهای جنگ روانی غرب علیه جمهوری اسلامی این است که دائما هجمه های سیاسی علیه ایران تکرار شده و بر تنور حمایت از حقوق بشر غربی دمیده شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet