هدر موبایل
1395/07/18 08:54:03
سرویس اجتماعی
هاشمی:

وزارت بهداشت سند جامع کشوری پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر را اجرایی کند

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس با تاکید بر لزوم پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر، گفت: وزارت بهداشت باید نسبت به اجرایی کردن سند جامع کشوری پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر اقدام کند.
وزارت بهداشت سند جامع کشوری پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر را اجرایی کند عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس با تاکید بر لزوم پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر، گفت: وزارت بهداشت باید نسبت به اجرایی کردن سند جامع کشوری پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر اقدام کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201605102695106746.jpg وزارت,بهداشت,سند,جامع,کشوری,پیشگیری,از,بیماری‌های,غیرواگیر,را,اجرایی,کند Icana

همایون هاشمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر اینکه پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر در تمامی نقاط کشور به ویژه کلانشهرها باید مورد توجه قرار گیرد، افزود: از آنجایی که اقتصاد پزشکی توصیه به پیشگیری و آگاه سازی به معنای عموم کرده و توجه به اصل پیشگیری هزینه‌های حوزه سلامت را کاهش و موجب صرفه جویی در هزینه ها می شود برای جلوگیری از هدرفت منابع حوزه سلامت باید در راستای کنترل بیماری های غیرواگیر گام های جدی برداشت.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین‌دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی، افزود: در حوزه پزشکی ثابت شده جوامعی که پیشگیری محور هستند و هزینه هایی را به عنوان سرانه برای هر فرد در نظر گرفتند علاوه بر کاهش میزان بیماری ها مداخلات حوزه پزشکی یعنی هزینه های درمان و بازتوانی هم کاهش چشمگیری داشته است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، بر لزوم توجه به اصل پیشگیری در تمامی حوزه های کشور تاکید کرد و یادآور شد: هر کشوری که دولت و حکومت آن به مباحث پیشگیری به عنوان یک علم کارآمد و اثرگذار نگاه جدی داشته و هزینه ها در این حوزه را صرفا هزینه تلقی نکند بلکه فواید آن را بیشتر مورد توجه قرار دهد بدون شک در تمامی حوزه ها پیشرفت قابل توجهی خواهد داشت.

وی افزایش آگاهی و فرهنگ سازی را در مدیریت بیماری های غیرواگیر موثر دانست و ادامه داد: با توجه به اصل تقدم پیشگیری بر درمان و در کنار آن افزایش آگاهی مردم می توان بیماری های غیرواگیر را درکشور کاهش و مدیریت کرد.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب درمجلس شورای اسلامی، بر لزوم اجرایی کردن سند جامع کشوری پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر تاکید کرد و افزود: با توجه به شیوع بیماری های غیرواگیر در کشور نیاز است وزارت بهداشت نگاهی علمی به این موضوع داشته و  هر چه سریع‌تر نسبت به تدوین سند جامع کشوری پیشگیری برای مدیریت بیماری‌های غیرواگیر اقدام کند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، بیماری‌های قلبی و عروقی و انواع سرطان ها را از جمله بیماری های غیرواگیر در کشور برشمرد و گفت: حوادث جاده ای و معلولیت ها هم از جمله مواردی است که در کشور زیاد اتفاق می افتد در حالی که به راحتی می توان از آن پیشگیری کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet