ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1395/07/17 14:27:38
سرویس دیگر رسانه‌ها_

مافی:‌ شور بدون شعور آسیب‌زاست

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی،‌ گفت: شور بدون شعور و تفکر آسیب‌زاست و شورهای ما در مراسم‌های مذهبی باید در انسان تحول ایجاد کند و حال افراد قبل و بعد از حضور در مراسمات متفاوت باشد.
مافی:‌ شور بدون شعور آسیب‌زاست نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی،‌ گفت: شور بدون شعور و تفکر آسیب‌زاست و شورهای ما در مراسم‌های مذهبی باید در انسان تحول ایجاد کند و حال افراد قبل و بعد از حضور در مراسمات متفاوت باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201605106616677342.jpg مافی:‌,شور,بدون,شعور,آسیب‌زاست Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ پروانه مافی، تأکید کرد: عزای امام حسین (ع) و شعائر مذهبی شرایط و ویژگی‌های خود را دارد و نباید تریبون مراسم امام حسین (ع) همراه با کینه‌جویی، ستیزه‌جویی و پرخاش باشد چرا که حتماً امام حسین (ع) از این اتفاق راضی نیست.

وی افزود: شأن صاحب عزای حسینی اجل از برخی رفتارها و گفتارها است و حفظ اخلاق و ادب در مراسم‌های مذهبی از اوجب واجبات است و اگر اخلاق در فضای جامعه وظیفه هر شخصی است رعایت آن توسط مداحان و واعظان آن هم در مراسم‌های مذهبی اهمیت بالاتری دارد.

نایب رئیس کمیسیون شوراها با اشاره به اینکه نظارت بر مداحان و سخنران‌ها ناکافی است، گفت: سازمان تبلیغات اسلامی مسئول نظارت بر هیأت‌های مذهبی است و بر تمامی شئونات مراسم‌ها باید نظارت کنند اما این نظارت کافی نیست.

وی خاطرنشان کرد: نباید مداحی امام حسین (ع) به تعیین خط مشی برای هرج و مرج سیاسی ختم شود. البته این اتفاق ناشی از عبور از عدالت است چرا که حضرت علی (ع) یکی از ارکان تحقق عدالت را این دانسته‌اند که هر کسی در جای خودش قرار گیرد که این موضوع در کشور ما به درستی رعایت نمی‌شود.

به گزارش ایسنا، مافی در پایان تصریح کرد: اگر نوحه‌خوانی‌ها ریشه‌های صحیح و درستی داشته باشد و از دل برآید حتماً بر عمق و جان مستمع می‌نشیند و تأثیرگذار خواهد بود اما اگر با مصلحت اندیشی و منفعت‌طلبی همراه باشد و فقط شورا را تقویت کند تأثیر مراسم و عزاداری حسینی در جامعه دیده نمی‌شود و منجر به بی‌اخلاقی‌ها یا عبور از اصالت می‌شود.

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet