هدر موبایل
1395/07/17 14:41:00
سرویس فرهنگی
فرهنگ عزاداری از منظر نمایندگان/3

دشمن با خرافه‌ و بدعت‌ در عزاداری‌ها، اختلاف بین مسلمانان را رقم می‌زند

عضو فراکسیون روحانیون مجلس معتقد است سخنرانان باید در مراسم عزاداری از منابع اصیل استفاده کنند و مداحان نیز از غلو کردن و بیان مسائل نادرست پرهیز کنند.
دشمن با خرافه‌ و بدعت‌ در عزاداری‌ها، اختلاف بین مسلمانان را رقم می‌زند عضو فراکسیون روحانیون مجلس معتقد است سخنرانان باید در مراسم عزاداری از منابع اصیل استفاده کنند و مداحان نیز از غلو کردن و بیان مسائل نادرست پرهیز کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105454172659.jpg دشمن,با,خرافه‌,و,بدعت‌,در,عزاداری‌ها،,اختلاف,بین,مسلمانان,را,رقم,می‌زند Icana

حسن نوروزی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه ضمن بیان اینکه در برگزاری مراسم عزاداری ایام محرم باید از خرافه گویی پرهیز کرد، گفت: استفاده از مطالب غیرمستند و عدم بیان واقعیت از سوی برخی افراد موجب شده تا نگرانی در خصوص برگزاری مراسم‌های مذهبی بوجود بیاید.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سخنرانان در صحبت‌های خود باید از منابع اصیل و درست استفاده کنند، اظهار کرد: جوانان نسبت به سخنان بیان شده واکنش نشان داده و بخشی از هویت آنها بر اساس همین سخنان شکل می‌گیرد که اگر ناردست باشد، آسیب‌زا می‌شود.

وی ضمن تاکید بر اینکه مداحان باید از اشعار غنی در مداحی‌های خود بهره ببرند، تصریح کرد: متاسفانه برخی محتواها در مداحی‌ها بیان می‌شود که نادرست و غلو آمیز است و آهنگ‌های نادرست دارد لذا ضرورت دارد از بیان چنین مسائلی پرهیز شود.

نوروزی با اشاره به اینکه امام حسین (ع) برای استحکام دین به شهادت رسیدند، افزود: امام حسین (ع) با حرکت خود حقانیت اهل بیت (ع) را ثابت کرد لذا باید چنین حقایقی به درستی برای جامعه مطرح و تشریح شود؛ از این رو بیان مطالب خرافات، غیر شرعی بوده و باطل است.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دشمنان همیشه به دنبال سوء استفاده از موقعیت‌های مختلف برای ایجاد تفرقه بین مسلمانان هستند و عزاداری برای امام حسین (ع) نیز یکی از فرصت‌هایی است که از گذشته تا به امروز دستمایه اغراض دشمنان قرار گرفته است، ادامه داد: بنابراین ابراز خرافه گویی ها و بدعت گذاری ها، اختلاف بین مسلمانان را رقم می‌زند.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس دهم شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در برگزاری مراسم‌ مذهبی ایام محرم باید از دروغ‌گویی پرهیز کرد و نباید مردم را به هرقیمتی به گریه انداخت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet