خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1395/07/18 10:37:17
سرویس سیاسی
ابطحی در واکنش به بازداشت دو ایرانی در کشور کویت:

بازداشت اتباع ایرانی به روابط کویت و جمهوری اسلامی آسیب می زند/حاکمان کویت فریب شانتاژهای غرب را نخورند

این نماینده مردم در مجلس دهم، گفت: مقامات کویت نباید در عرصه منطقه ای فریب حمایت ها و اقدامات غربیها را بخورند، بنابر این اقدام اخیر دولت کویت از نظر ما اقدامی ناپسند بوده و امیدوارم دولت کویت هر چه سریع تر نسبت به آزادی سازی اتباع ایرانی اقدام کند.
بازداشت اتباع ایرانی به روابط کویت و جمهوری اسلامی آسیب می زند/حاکمان کویت فریب شانتاژهای غرب را نخورند این نماینده مردم در مجلس دهم، گفت: مقامات کویت نباید در عرصه منطقه ای فریب حمایت ها و اقدامات غربیها را بخورند، بنابر این اقدام اخیر دولت کویت از نظر ما اقدامی ناپسند بوده و امیدوارم دولت کویت هر چه سریع تر نسبت به آزادی سازی اتباع ایرانی اقدام کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109051753561.jpg بازداشت,اتباع,ایرانی,به,روابط,کویت,و,جمهوری,اسلامی,آسیب,می,زند/حاکمان,کویت,فریب,شانتاژهای,غرب,را,نخورند Icana

محمدجواد ابطحی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به موضوعات مطرح شده درباره بازداشت دو ایرانی در کشور کویت، گفت: سیاست های کویت در چند سال اخیر سیاست های دوگانه بوده و نشأت گرفته از برخی تبلیغات احساسی و فشارهای منطقه ای و فرا منطقه ای است، اگر مواضع دولت کویت نسبت به جمهوری اسلامی بعد از انقلاب و جنگ خلیج فارس بررسی شود، نشان می دهد که رویکرد این کشور نسبت به ما شفاف و مثبت نبوده است.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: به طور حتم حل مشکلات و اختلافات منطقه ای از طریق کشورهای منطقه امکان پذیر است و دخالت های فرا منطقه ای نه تنها تأثیر مثبتی ندارد، بلکه تبعات بسیاری را به دنبال دارد، از این رو حکومت کویت نباید سیاست های تنش زا با کشورهای منطقه از جمله ایران را در پیش بگیرد.

ابطحی افزود: شیعیان کویت جمعیت چشمگیری از این کشور را شامل می شوند و حتی جمعیت ایرانیان حاضر در این کشور نیز قابل توجه است و طی مدتی حتی چرخه اقتصادی کویت توسط ایرانی ها صورت می گرفت، بنابر این دولت کویت باید از اقداماتی که به روابط دو کشور آسیب می زند، اجتناب کند.

وی ادامه داد: ایرانی ها همواره به دنبال برقراری روابط دوستانه با کویت بوده است، اما اقداماتی مانند بازداشت اتباع ایرانی موجب کاهش و ضربه دیدن این رویکرد می شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: مقامات کویت دقت کنند که نباید در عرصه منطقه ای فریب حمایت ها و اقدامات غربیها را بخورند، بنابر این اقدام اخیر دولت کویت از نظر ما اقدامی ناپسند است و امیدوارم دولت کویت هر چه سریع تر نسبت به ازادی سازی اتباع ایرانی اقدام کند.

وزارت کشور کویت اعلام کرد دو ایرانی را که در حال عکس گرفتن از یکی از حسینیه‌های این کشور در منطقه «حولی» و دیگر اماکن بوده‌اند، بازداشت کرده و تصاویر گرفته شده توسط این دو مشکوک است.

در بیانیه وزارت کشور کویت آمده است: دستگاه‌های امنیتی ویژه تامین امنیت حسینیه‌ها و سلامت کسانی که به آن رفت و آمد می‌کنند، موفق به رصد و بازداشت دو نفر با تابعیت ایرانی به نام‌های «حسن علی» (متولد 1989) و «عادل عبدالرحیم» (متولد 1978) شده‌اند.

در ادامه این بیانیه آمده است: در تلفن همراه‌های این دو تصاویری مشکودک پیدا شده؛ هر دو ایرانی خلال دو ماه گذشته به صورت جداگانه وارد کویت شده‌اند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet