هدر موبایل
1395/07/18 09:15:53
سرویس اجتماعی
کمالی‌پور:

پلیس با قمه‌زنی به جهت منع شرعی و قانونی برخورد کند

نایب رئیس کمیسیون قضایی‌وحقوقی مجلس، قمه‌زنی را از فعل‌های حرام و ممنوع دانست و گفت: پلیس موظف به برخورد با عزاداری‌های نامتعارف مانند قمه‌زنی است.
پلیس با قمه‌زنی به جهت منع شرعی و قانونی برخورد کند نایب رئیس کمیسیون قضایی‌وحقوقی مجلس، قمه‌زنی را از فعل‌های حرام و ممنوع دانست و گفت: پلیس موظف به برخورد با عزاداری‌های نامتعارف مانند قمه‌زنی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103201192988.jpg پلیس,با,قمه‌زنی,به,جهت,منع,شرعی,و,قانونی,برخورد,کند Icana

یحیی کمالی‌پور در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری در واکنش به عزاداری‌های نامتعارف و قمه‌زنی در برخی از هیات‌ها، گفت: قانون برای اقداماتی که اشخاص علیه خودشان انجام می‌دهند مجازاتی تعیین نکرده اما در قانون مجازات اسلامی موادی وجود دارد که اقدامات افرادی که سبب جریحه‌دار شدن افکار عمومی می‌شود را تحت عنوان ارتکاب به فعل حرام در نظر گرفته که حداقل مجازات آن هم شلاق است.

نماینده مردم جیرفت وعنبرآباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قانون خاص و مشخص در خصوص قمه‌زنی وجود ندارد، تصریح کرد: با افرادی که قمه‌زنی می‌کنند یا به عزاداری‌های غیرمتعارف می‌پردازند باید به عنوان فعل حرام برخورد شود.

وی با یادآوری اینکه مراجع و فقها با دادن فتوا قمه‌زنی را حرام دانسته و ممنوع کرده‌اند، افزود: با توجه به فتوای مراجع و فقها و حرمتی که قائل شده‌اند؛ روشن است که حداقل عنوان مجرمانه ارتکاب به فعل حرام را برای آنها در نظر گرفته بنابراین باید با آنها برخورد شود.

کمالی پور تاکید کرد: پلیس با این نوع از عزاداری به جهت منع شرعی و قانونی موجود باید برخورد و از برگزاری چنین مراسم‌هایی جلوگیری کند.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: پلیس تحت عناوین مذکور می‌تواند ضمن برخورد، مجازات‌هایی را برای این افراد در نظر گیرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet