خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1395/07/23 14:09:36
سرویس اقتصادی
مفتح:

نرخ سود کارت های اعتباری خرید کالا معقول شود/کارت های بانکی با سود کم لازمه ایجاد رونق دربازار

سخنگوی کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه باید انگیزه برای استفاده از کارت های اعتباری خرید کالا وجود داشته باشد،گفت:دولت می تواند برای رونق در اقتصاد به بانک ها یارانه پرداخت کند تا نرخ سود کارت های اعتباری مناسب باشد.
نرخ سود کارت های اعتباری خرید کالا معقول شود/کارت های بانکی با سود کم لازمه ایجاد رونق دربازار سخنگوی کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه باید انگیزه برای استفاده از کارت های اعتباری خرید کالا وجود داشته باشد،گفت:دولت می تواند برای رونق در اقتصاد به بانک ها یارانه پرداخت کند تا نرخ سود کارت های اعتباری مناسب باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/68581.jpg نرخ,سود,کارت,های,اعتباری,خرید,کالا,معقول,شود/کارت,های,بانکی,با,سود,کم,لازمه,ایجاد,رونق,دربازار Icana

محمدمهدی مفتح درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،درخصوص  طرح کارت های اعتباری بانکی خرید کالا گفت:یکی از اهداف کارت های اعتباری بانکی خرید کالا، تحریک بخش تقاضا در راستای رونق در بازار است.

نماینده مردم تویسرکان درمجلس شورای اسلامی،ادامه داد:نرخ سود درنظر گرفته شده برای کارت های اعتباری بانکی خرید کالا، باید به نحوی باشد که برای عموم جامعه انگیزه ایجاد شود تا از این کارت ها استفاده کنند.

مفتح با تاکید برلزوم تسهیل در ارائه کارت های بانکی خرید کالا،افزود: سود 18 درصدی که برای کارت های اعتباری بانکی خرید کالا درنظر گرفته شده، نرخ بالایی است که با نرخ تورم تناسبی ندارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم،گفت: بانک ها باید وظیفه خود را برای رونق در اقتصاد کشور به درستی اجرایی کنند،حتی اگر ضرورت داشت دولت می تواند برای رونق در اقتصاد به بانک ها یارانه پرداخت کند تا نرخ سود کارت های اعتباری مناسب باشد و مردم بتوانند با سهولت نیازهای خود را برطرف کنند.

مفتح تاکید کرد:طرح کارت های اعتباری بانکی خرید کالا باید برای خرید کالاهای ساخت داخل باشد،البته باید کیفیت ساخت کالاهای تولید داخل ارتقا یابد تا مردم با رغبت کالای ایرانی را خریداری کنند.

وی ادامه داد:برای ارتقای کیفیت کالاهای ساخت داخل باید برنامه ای وجود داشته ب؛ البته باید دولت امکانات لازم را دراختیار تولیدکنندگان قرار دهد از طرفی نرخ تعرفه گمرکی را کاهش دهد تا در فضا و بازار رقابتی شرایط برای ارتقای کیفیت کالای ساخت داخل فراهم شود،البته باید به جوانب لازم توجه شود به نحوی که تولیدکننده داخلی تضعیف نشود.

مردم از کالای با کیفیت داخلی استقبال می کنند

مفتح تصریح کرد:در بازار رقابتی امکان کاهش قیمت و افزایش کیفیت کالاهای داخلی وجود دارد و نباید فراموش کرد،مردم از کالای باکیفت داخلی مانند فرش ایرانی استقبال می کنند.

سخنگوی کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، افزود:باید تولیدکنندگان داخلی کالاهای باکیفیت و با قیمت مناسب در کشور تولید کنند که امکان رقابت در بازارها را داشته باشد./   

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet