ایام محرم 1398
1388/02/27 13:47:00
سرویس صحن

نماینده اصفهان:گزارش کمیسیون بودجه در مورد اختلاف حساب یک میلیارد دلاری مازاد درآمد نفتی کشور قابل اعتنا است

**رییس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده اصفهان گفت: گزارش نهایی کمیسیون برنامه و بودجه در مورد اختلاف حساب یک میلیارد دلاری مازاد درآمد نفتی کشور قابل اعتنا است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "محمد کریم شهرزاد "در جلسه‌علنی روز یکشنبه به اشاره به گزارش تفریغ بودجه 86 اظهار داشت: در تاریخ 18/12/86 نامه‌ای از طرف وزیر اقتصاد با امضاء تمام دست‌اندرکاران فروش و صادرات نفت و نماینده بانک مرکزی و تمام کسانی که درگیر بودجه‌های ارزی و ریالی نفت بودند خطاب به رییس دیوان محاسبات نوشته شد و رونوشت آن برای رییس مجلس و رییس کمیسیون برنامه و بودجه ارسال شد.

وی افزود: در این نامه با استدلال قوی در مورد اختلاف حساب یک میلیارد دلاری از مازاد درآمد نفتی کشور توضیح داده شده است.

نماینده اصفهان خاطر نشان کرد: متاسفانه شاهدیم در فصل تبلیغات انتخاباتی موضوع یک میلیارد دلار دستمایه‌ای برای حمله به دولت شده است.

شهرزاد افزود: تا زمانی که یک مرجع موجهی نظر خود را در این مورد اعلام نکرده نباید از این موضوع استفاده شود.

نماینده اصفهان اظهار داشت: امروز در جلسه کمیته عمومی کمیسیون برنامه و بودجه تعداد زیادی از اعضا حق را به وزارت نفت دادند و گزارش دیوان محاسبات را در این رابطه خلاف ارزیابی کردند.

علی لاریجانی در پاسخ به این تذکر گفت: دیوان محاسبات طبق قانون موظف است گزارش تفریغ بودجه را به مجلس ارائه کند تا در مجلس قرائت شود.

وی  افزود: شرکت مربوطه در خصوص یک میلیارد دلار، اسناد و مدارکی ارائه کردند و از خود دفاع کرده‌اند که ما آن را برای کمیسیون برنامه و بودجه فرستادید تا در آنجا بررسی شود.

لاریجانی یادآور شد:  زمانی که نتیجه بررسی کمیسیون برنامه وبودجه در این خصوص به دست مجلس برسد قابل اعتنا است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet