هدر موبایل
1395/07/18 10:21:22
سرویس فرهنگی
کاتب:

تعدادی از متقاضیان استیضاح فانی امضای خود را پس گرفته‌اند/ کمیته میانجی‌گری به‌دنبال راه‌حلی بجز استیضاح

عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به ماهیت کمیته میانجی‌گری درخصوص استیضاح وزیر آموزش‌وپرورش، گفت: این کمیته به صورت توافقی ایجاد شده ولی اگر نمایندگان امضای خود را پس نگیرند، استیضاح وزیر اعلام وصول خواهد شد.
تعدادی از متقاضیان استیضاح فانی امضای خود را پس گرفته‌اند/ کمیته میانجی‌گری به‌دنبال راه‌حلی بجز استیضاح عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به ماهیت کمیته میانجی‌گری درخصوص استیضاح وزیر آموزش‌وپرورش، گفت: این کمیته به صورت توافقی ایجاد شده ولی اگر نمایندگان امضای خود را پس نگیرند، استیضاح وزیر اعلام وصول خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201608101945647859.jpg تعدادی,از,متقاضیان,استیضاح,فانی,امضای,خود,را,پس,گرفته‌اند/,کمیته,میانجی‌گری,به‌دنبال,راه‌حلی,بجز,استیضاح Icana

غلامرضا کاتب در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تشکیل کمیته میانجی‌گری به منظور رایزنی با نمایندگان خواهان استیضاح وزیر آموزش وپرورش، گفت: اعضای این کمیته، حرف‌های متقاضیان استیضاح، وزیر و مسئولان آموزش و پروش را شنیده و به دنبال پیدا کردن راه حلی به غیر از استیضاح هستند به همین دلیل مواردی که منجر به استیضاح شده مشخصا مورد بررسی قرار گرفته است.

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نمایندگان استیضاح‌کننده فانی به خواست خودشان، استیضاح وزیر آموزش وپرورش را تا دو هفته به منظور بررسی مجدد و شنیدن راه‌حل‌های وزیر به تاخیر انداختند لذا اگر در این بازه زمانی به استیضاح اصرار داشته باشند، روند قانونی آن در صحن علنی انجام خواهد شد در غیراین صورت موضوع کاملا منتفی است.

آمار استیضاح‌کنندگان هنوز به زیر 10 نفر نرسیده است

وی همچنین افزود: یک هفته از زمان دو هفته‌ای که نمایندگان برای بررسی مجدد مواد استیضاح درخواست کرده بودند به پایان رسیده و اگر چه در این مدت تعدادی از استیضاح‌کنندگان امضای خود را پس گرفته‌اند اما آمار استیضاح‌کنندگان هنوز به زیر 10 نفر نرسیده است لذا در صورت باقی ماندن تعداد استیضاح‌کنندگان بیش از 10 نفر، استیضاح فانی در صحن علنی مجلس اعلام وصول خواهد شد.

کاتب در ادامه خبر داد: شنبه هفته آینده این مهلت تمام شده و اوایل هفته آینده برای این موضوع تصمیم‌گیری نهایی خواهد شد.

این نماینده همچنین درخصوص اینکه برخی عدم اعلام وصول استیضاح وزیر توسط هیات رئیسه و تشکیل کمیته میانجی‌گری را خلاف قانون می‌دانند، گفت: نمایندگان امضاکننده استیضاح وزیر در جریان این موضوع هستند؛ درواقع این کمیته به صورت توافقی ایجاد شده است با این وجود اگر نمایندگان امضای خود را پس نگیرند، استیضاح وزیر اعلام وصول خواهد شد.

عزل و نصب‌های مدیران آموزش و پرورش در شهرهای مختلف

عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به برخی عزل و نصب‌های مدیران آموزش و پرورش در شهرهای مختلف، درخصوص ارتباط این موضوع به استیضاح فانی گفت: به احتمال زیاد این جا به جایی‌ها و عزل و نصب‌ها به استیضاح مربوط می شود اما هنوز ادله روشنی در این خصوص در دست نیست./

پایان پیام    

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet