هدر موبایل
1395/07/18 13:24:52
سرویس اقتصادی
محمود زاده، تاکید کرد:

واردات گوشت قرمز برای تنظیم بازار رقم خورد

عضو هیئت رییسه کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه عدم پرداخت یارانه ها به بخش دامداری،کشاورزی و گرانی نهاده های دامی تعدادی از دامدارهای را تعطیل یا فاقد دام کرده است،گفت:واردات گوشت قرمز برای تنظیم بازار رقم خورد.
واردات گوشت قرمز برای تنظیم بازار رقم خورد عضو هیئت رییسه کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه عدم پرداخت یارانه ها به بخش دامداری،کشاورزی و گرانی نهاده های دامی تعدادی از دامدارهای را تعطیل یا فاقد دام کرده است،گفت:واردات گوشت قرمز برای تنظیم بازار رقم خورد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607102980194303.jpg واردات,گوشت,قرمز,برای,تنظیم,بازار,رقم,خورد Icana

جلال محمود زاده درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت  نرخ گوشت،گفت:در حدود5تا 6هزار تومان کیلویی افزایش قیمت گوشت قرمز درچند مقطع گذشته داشته ایم،بنابراین جا دارد که دولت  سریعا در این راستا حضور بعمل آورده و از این نوع افزایش نرخ  گوشت  قرمز جلوگیری کند.

تعطیلی برخی دامداری ها نتیجه عدم پرداخت یارانه به بخش تولید و گرانی نهاده های دامی

نماینده مردم مهاباد در مجلس با بیان اینکه دولت اگر قرار است گوشت قرمز را وارد کند،باید به طریق کشتار شده گوشت  را وارد کند،تصریح کرد:دولت باید یارانه و تسهیلات کم بهره برای صنعت دامداری در نظر بگیرد تا تولید دام  به نحو مطلوب گسترش یابد و این درحالی است که دولت باید با سرمایه گذاری  بهینه هزینه تولید دام های شیری  و گوشتی را کاهش  دهد.

 وی ادامه  داد:دولت باید تدابیری اتخاذ کند تا هزینه تولید دامداری های گوشتی به نحو کارشناسانه ای کاهش  یابد تا بتوانیم  صنعت دامداری را به سمت افزایش تولید سوق دهیم؛ما نباید در  صنعت دامداری به سمت واردات  حرکت کنیم،زیرا اگر در شرایط  تحریم در این عرصه بسیار متضرر خواهیم شد.

 محمود زاده ،افزود:تب برفکی  در سال گذشته لطمات سنگینی  به منابع دامی ما  از جهت دام سبک و سنگین  وارد کرد ؛ بنابراین زمانی که  با کاهش منابع دامی روبرو  می شویم؛بدیهی است برای تنظیم بازار گوشت مجبور  به واردات هستیم.

عضو هیئت رییسه  کمیسیون کشاورزی،آب و منابع  طبیعی مجلس  با بیان اینکه عدم پرداخت یارانه  ها به بخش دامداری و کشاورزی و گرانی نهاده های دامی،تعدادی  از دامدارهای را  تعطیل یا فاقد دام کرده  است،یادآورشد:کمبود منابع دامی و تنظیم بازار عواملی برای واردات گوشت قرمز است./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet