هدر موبایل
1395/07/18 11:36:25
سرویس اقتصادی
کبیری مطرح کرد:

افزایش مبادلات تجاری با اجرای طرح کریدور خلیج فارس تا دریای سیاه / امکانات گمرکی مرز بازرگان تقویت شود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس،باتاکید برتجهیز مرزبازرگان به امکانات مدرن گفت:اجرای طرح کریدور خلیج فارس تا دریای سیاه می تواند مبادلات تجاری بین المللی را افزایش داده و توسعه اقتصادی کشورهای منطقه به ویژه ایران و ترکیه شود.
افزایش مبادلات تجاری با اجرای طرح کریدور خلیج فارس تا دریای سیاه / امکانات گمرکی مرز بازرگان تقویت شود عضو کمیسیون اقتصادی مجلس،باتاکید برتجهیز مرزبازرگان به امکانات مدرن گفت:اجرای طرح کریدور خلیج فارس تا دریای سیاه می تواند مبادلات تجاری بین المللی را افزایش داده و توسعه اقتصادی کشورهای منطقه به ویژه ایران و ترکیه شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201607109726966670.jpg افزایش,مبادلات,تجاری,با,اجرای,طرح,کریدور,خلیج,فارس,تا,دریای,سیاه,/,امکانات,گمرکی,مرز,بازرگان,تقویت,شود Icana

سیدتقی کبیری درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،با اشاره به مشکلات ترانزیتی درمرز بازرگان از گذشته تاکنون گفت:مراحل مختلف اداری ورود و خروج از مرز بازرگان گاهی ممکن است به یک ماه افزایش یابد و مسائل بازرگانی و تجاری را تحت الشعاع قرار دهد.

نماینده مردم خوی درمجلس شورای اسلامی،با تاکید برتسهیل امور اداری، گمرکی و افزایش امکانات بازرسی در مرز بازرگان افزود:باید مرزها و گمرکات کشور به ویژه "مرز بازرگان" به امکانات مدرن تجهیز شوند و مراحل گمرکی و اداری هردو طرف تسهیل شود،تا بتوان با نظارت های دقیق تر،از وقوع تخلف جلوگیری کرد و مشکل تجار و رانندگان نیز از طریق سهولت بازرسی ها رفع شود.

امکانات بازرسی و گمرکی ایران و ترکیه باید تقویت شود

کبیری با اشاره به راهکارهای عملیاتی مورد نیاز برای رفع مشکلات گمرکات،ادامه داد:امکانات بازرسی و گمرکی ایران و ترکیه باید تقویت شود و در مراحل اداری و گمرکی هردو طرف تسهیلاتی ویژه درنظرگرفته شود،تا بار ترانزیتی هردو طرف تسریع شود.

وی با بیان اینکه بسته شدن مرز ترکیه به دلیل برخی ناامنی های سیاسی موجود دراین کشور سبب کندی هایی در ایام خاص شده است، یادآور شد:مشکلات این چنینی مقطعی بوده؛اما مسئله اصلی معضل دایمی در طول سال است که باید ریشه ای رفع شود.

اجرای طرح کریدور خلیج فارس تا دریای سیاه سبب توسعه اقتصادی کشورهای منطقه می شود

کبیری با اشاره به درخواست‌های مکرر ایران از ترکیه برای افزایش زیرساخت‌های گمرک ترکیه،افزود:با همکاری دوکشور ایران و ترکیه می توان مرز بازرگان را به یکی از مرزهای تجاری بسیار فعال در منطقه تبدیل کرد که عواید آن نصیب تمامی کشورهای منطقه می شود.

وی با بیان اینکه طرح "کریدور خلیج فارس تا دریای سیاه"می تواند مبادلات تجاری بین المللی را افزایش دهد،ادامه داد: اجرای این طرح با همکاری چند کشور منطقه می تواند کالاهای ترانزیتی را از طریق شمال به اروپای غربی برساند و سبب رونق و توسعه اقتصادی کشورهای منطقه به ویژه ایران و ترکیه شود.

فعالسازی مرز رازی کاهش ترافیک ترانزیتی در مرز بازرگان را به همراه دارد

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی،بااشاره به دیدار رییس جمهور ایران و ترکیه درابتدای سال جاری،تصریح کرد:دراین نشست برای کاهش ترافیک در مرز بازرگان پیشنهاد شد که از مرز رازی که در استان آذربایجان غربی و خوی قرار دارد؛درحد 30 میلیارد دلار مبادلات تجاری اتفاق بیفتد که اگر این پیشنهاد عملیاتی شود،بخش زیادی از مشکل ترافیکی مرز بازرگان را حل می کند و مرز رازی درحال حاضر بخش زیادی از مسافران را جابه جا می کند./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet