هدر موبایل
1395/07/18 12:26:14
سرویس فرهنگی
محجوب در یادداشتی مطرح کرد:

گاندی و ماندلا با شناخت از امام حسین (ع) به اهداف خود رسیدند

رییس فراکسیون کارگری مجلس در یادداشتی عنوان کرد: «حسین (ع) نه سرمشق شیعه و مسلمانان بلکه حتی سرمشق آنهایی بود که از ادیان ابراهیمی پیروی نمی‌کردند.»
گاندی و ماندلا با شناخت از امام حسین (ع) به اهداف خود رسیدند رییس فراکسیون کارگری مجلس در یادداشتی عنوان کرد: «حسین (ع) نه سرمشق شیعه و مسلمانان بلکه حتی سرمشق آنهایی بود که از ادیان ابراهیمی پیروی نمی‌کردند.» https://cdn.icana.ir/d/019/201610105241034928.jpg گاندی,و,ماندلا,با,شناخت,از,امام,حسین,(ع),به,اهداف,خود,رسیدند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علیرضا محجوب نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس که در صدر هیاتی جهت شرکت در هفدهمین کنگره فدراسیون جهانی اتحادیه های کارگری(WFTU) به آفریقای جنوبی سفر کرده است، از زندان دادگاه قانون اساسی دراین کشور بازدید کرد، وی پس از بازدید از این زندان در یادداشتی مطرح کرد؛ گاندی و ماندلا و هزاران فرد دیگری اگرحسین (ع) را نمی شناختند آیاهرگز به اهداف خود می رسیدند؟

متن یادداشت رییس فراکسیون کارگری مجلس به شرح ذیل است:

«به یاد می آورم که گاندی گفت: "اگر هندوستان بخواهد پیروزشود باید از سرمشق امام حسین علیه السلام پیروی کند"

پس سلام بر حسین رهبر همه آزادگان جهان.

این جمله این تصویر را به ذهن تداعی می کند که حسین نه سرمشق شیعه و مسلمانان بلکه حتی سرمشق آنهایی است که از ادیان ابراهیمی پیروی نمی کردند، اما فطرت وضمیر ناخودآگاهشان آنان رابه این جاده رهنمون می ساخت. وقتی از تپه قانون اساسی در میانه شهر ژوهانسبورگ پیاده بالا می رفتم گاندی با همه برجستگی ها و روزهای سخت زندانش در زندانی که تک تک سلول هایش را تماشا کردم در ذهنم تداعی می کرد.

وقتی عکسها را مرور می کردم دیدم که گاندی وکالت یک کارخانه دار مسلمان در دوربان را به عهده گرفته بود، شاید این از نادر صحنه هایی باشد که وکیل و طرفدارانش به موکل مسلمان ببالند، درسی که گاندی اتوکشیده مرتب را مبدل به لباسی که مرکب از دو تکه پارچه دوخته بود کرد.

 وقتی من از زندان قانون اساسی ژوهانسبورگ دیدن می کردم می توانستم صدای حسین (ع) و یارانش را بشنوم که همه فضا را پر کرده بود.

هرگز نلسون ماندلا این مرد مبارز خستگی ناپذیر که به تاسی از گاندی،کار خود را برای استیفای حقوق سیاهان علیه نژادپرستی و بعد به فجیع ترین شکل آن یعنی آپارتاید دنبال می کرد نمی توانست باور کند که روزی سفیر پیروزی از راه خواهد رسید و زندان اوراچشمگاه عالمیان می کند.

براستی که مقاومت و ایستادگی برای رسیدن به هدف؛ معلمی به جزحسین بن علی (ع) داشته است؟

من وقتی تعاریف گاندی از امام حسین و برداشتهای ماندلا از مسلمانان را مرور کردم نتوانستم از زندان دادگاه قانون اساسی غیر از این بنویسم که گاندی و ماندلا و هزاران فرد دیگری که به مناسبتهای مختلف خود را شاگرد حسین(ع) معرفی کرده انداگر حسین را نمی شناختند آیاهرگز به اهداف خود می رسیدند؟

سلام بر حسین(ع.(

زنده باد آزادی.»/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet