ولادت حضرت امام رضا (ع)
1395/07/18 13:35:09
سرویس فرهنگی
فرهنگ عزاداری از منظر نمایندگان/4

سخنرانان و مداحان نباید دچار سیاست‌زدگی شوند/ لزوم توجه به وجوه تربیتی قیام امام‌حسین (ع)

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اینکه نباید اجازه دهیم حقایق واقعه کربلا در مراسم‌های عزاداری تحریف شود، گفت: سخنرانان و مداحان باید توجه جدی به امور تربیتی و فرهنگی قیام امام حسین (ع) داشته باشند.
سخنرانان و مداحان نباید دچار سیاست‌زدگی شوند/ لزوم توجه به وجوه تربیتی قیام امام‌حسین (ع) عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اینکه نباید اجازه دهیم حقایق واقعه کربلا در مراسم‌های عزاداری تحریف شود، گفت: سخنرانان و مداحان باید توجه جدی به امور تربیتی و فرهنگی قیام امام حسین (ع) داشته باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109966996281.jpg سخنرانان,و,مداحان,نباید,دچار,سیاست‌زدگی,شوند/,لزوم,توجه,به,وجوه,تربیتی,قیام,امام‌حسین,(ع) Icana

سیدصادق طباطبایی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه عزاداری ایام محرم دارای ظرفیت تربیتی و فرهنگی بسیاری است، گفت: در این راستا سخنرانان و مداحان به عنوان افرادی که مطالب واقعه کربلا را برای عزاداران مطرح می‌کنند باید توجه جدی به امور تربیتی و فرهنگی اقدام امام حسین (ع) داشته باشند.

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی بر اساس اهمیت وجه عزاداری برای امام حسین (ع)، فرمودند « ما هرچه داریم، از محرم و صفر است »، اظهار کرد: باید اذعان کرد که همه افراد جامعه در عزاداری ایام محرم حضور دارند لذا باید محتوای مناسب و صحیح به آنها ارائه کرد و نباید با حرف اشتباهی، زمینه انحراف را ایجاد کرد.

وی ضمن تاکید بر اینکه نباید اجازه دهیم حقایق واقعه کربلا در مراسم‌های عزاداری تحریف شود، تصریح کرد: در مداحی‌ها و سخنرانی‌ها باید مواظب بود تا سخنان و اشعار نادرست و غلوآمیز استفاده نشود؛ البته نباید فراموش کرد که رعایت حد وسط در مراسم‌های مذهب خیلی سخت بوده و نیازمند توجه کافی دست‌اندرکاران هیأت ها است.

طباطبایی‌نژاد با اشاره به اینکه سخنرانان نباید دچار سیاست زدگی شوند زیرا این امر آسیب بزرگی به‌حساب می آید، ادامه داد: البته نباید فراموش کرد که سخت‌گیری بیش از اندازه نیز به همان اندازه انحراف اهمیت دارد و ممکن است افراد را به سمت خطا ببرد لذا باید موازین اسلامی را ملاک عمل قرار دارد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) در بیانات خود نسبت به رعایت برخی مسائل مانند پرهیز از خرافه گویی، مشکل تراشی در عقاید جوانان با ارائه مطالب غیر واقعی، انجام رفتارهای عجیب و غریب و غیره در مراسم‌های عزاداری تذکر داده اند که باید الگوی عمل همه افراد جامعه قرار بگیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet