هدر موبایل
1395/07/24 11:55:02
سرویس اقتصادی
حاتمیان تاکیدکرد:

نوسانات و بازار نامطمئن دامدار را از مدار تولید خارج می کند

عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه نرخ سود بالای ۱۰درصد برای دامدار صرفه اقتصادی ندارد،گفت: بازار نامطمن،نوسانات و سود بالایی تسهیلات عواملی برای خارج شدن دامدار از مدار تولید است.
نوسانات و بازار نامطمئن دامدار را از مدار تولید خارج می کند عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه نرخ سود بالای 10درصد برای دامدار صرفه اقتصادی ندارد،گفت: بازار نامطمن،نوسانات و سود بالایی تسهیلات عواملی برای خارج شدن دامدار از مدار تولید است. https://cdn.icana.ir/d/019/201607109351464969.jpg نوسانات,و,بازار,نامطمئن,دامدار,را,از,مدار,تولید,خارج,می,کند Icana

عبدالله حاتمیان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه  ملت درباره  وضعیت صنعت دامداری در کشور،گفت:دولت باید بطور مستقیم به خرید تضمینی شیر ورود کند تا محصول  از دامدار با نرخ پایین توسط دلالان خریداری نشود،چراکه ما شاهد هستیم در برخی مواقع دامدار مجبور است  شیر را زیر قیمت تمام شده بفروش برساند و بدیهی  است که دامدار متضرر می شود.

نماینده مردم درگز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت برای خرید تضمینی شیر بالاترین نرخ  خرید را درنظر بگیرد،تصریح کرد: تعیین نرخ خرید تضمینی مناسب برای خرید محصولات دامی می تواند دامدار  را  در زمان نوسانات نرخ  در بازار حمایت کند.

وی ادامه داد:متاسفانه نرخ خرید تضمینی در بازار هم اکنون  برای خرید محصولات دامی پایین  است؛بنابراین دامدار در زمینه فروش محصولات خود  با مشکلات عدیده ای روبرو می شود.

حاتمیان افزود:خرید تضمینی باید به نوعی تعیین شود که دامدار تمایل به  فروش محصول  را به دولت داشته  باشد  و از همین رو دولت باید در راستای ایجاد تعادل در بازار شیر،با برنامه ریزی وضعیت دامداران  را سروسامان ببخشد.

وی با بیان اینکه نرخ سود بالای 10درصد برای دامدار صرفه اقتصادی ندارد،تاکید کرد:بازار نامطمئن،نوسانات و سود بالای تسهیلات عواملی برای خارج شدن دامدار  از مدار  تولید است.

عضوکمیسیون کشاورزی،آب و  منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه نرخ تمام شده هزینه تولیدات دامی بسیار بالا است ،یادآورشد:قیمت تمام شده شیر باید کاهش یابد تا برای دامدار صرفه اقتصادی  داشته باشد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet