هدر موبایل
1395/07/19 13:41:24
سرویس فرهنگی
فرهنگ عزاداری از منظر نمایندگان/5

استفاده ابزاری از مجالس مذهبی و مراسم عزاداری به اعتقاد مردم خدشه وارد می‌کند

عضو فراکسیون روحانیت مجلس با اشاره به اینکه استفاده ابزاری از ایام محرم و مراسم‌های عزاداری، به اعتقاد مردم خدشه وارد می‌کند، تصریح کرد: رفتارها و اقدامات برخی افراد که در هیأت‌ها انجام می‌شود، در شأن مراسم عزاداری امام حسین (ع) نیست.
استفاده ابزاری از مجالس مذهبی و مراسم عزاداری به اعتقاد مردم خدشه وارد می‌کند عضو فراکسیون روحانیت مجلس با اشاره به اینکه استفاده ابزاری از ایام محرم و مراسم‌های عزاداری، به اعتقاد مردم خدشه وارد می‌کند، تصریح کرد: رفتارها و اقدامات برخی افراد که در هیأت‌ها انجام می‌شود، در شأن مراسم عزاداری امام حسین (ع) نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104087009550.jpg استفاده,ابزاری,از,مجالس,مذهبی,و,مراسم,عزاداری,به,اعتقاد,مردم,خدشه,وارد,می‌کند Icana

عبدالحمید خدری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، برگزاری صحیح مراسم‌ عزاداری در ایام محرم را مهم دانست و گفت: امام حسین (ع) برای مبارزه با خرافه‌گویی‌ها قیام کردند لذا سخنرانان، مداحان و سایر افراد نباید اجازه دهند زمینه خرافه‌گویی در مراسم‌های عزاداری فراهم شود.

نماینده مردم بوشهر،گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه معرفی پیامدهای قیام عاشورا برای عموم جامعه باید در دستورکار سخنرانان و مداحان قرار بگیرد، اظهار کرد: امر به معروف و نهى از مـنکر و زنده نگه داشتن ارزش‌های دینی از جمله مهمترین انگیزه قیام امام حسین (ع) و یارانش بوده که باید برای نسل امروز تبیین شود.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس با اشاره به اینکه نباید از ایام محرم به عنوان ابزاری برای دستیابی به اهداف سیاسی و انتخاباتی استفاده کرد، افزود: استفاده ابزاری از ایام محرم و مراسم‌های عزاداری، به اعتقاد مردم خدشه وارد می‌کند.

خدری ضمن تاکید بر اینکه مداحان نباید در روضه‌خوانی‌ها از مطالب غیر واقعی استفاده کنند، تصریح کرد: سخنرانان باید نسبت به بیان واقعیت ها بپردازند و با تحلیل اهداف قیام امام حسین (ع) جامعه را به سمت سعادت راهنمایی کنند.

وی با بیان اینکه مطالب عنوان شده در هیأت‌ها در ذهن نسل جوان امروزی نقش می‌بندد لذا باید مراقب عدم بیان خرافه گویی‌ها بود، اظهار کرد: رفتار و کردار مداحان و سخنرانان باید الگویی برای جوانان باشد.

نماینده مردم بوشهر،گناوه و دیلم در مجلس با اشاره به اینکه بدعت‌گذاری ها آسیب بزرگی برای عزاداران به همراه دارد، تصریح کرد: رفتارها و اقدامات برخی افراد که در هیأت‌ها انجام می‌شود در شأن مراسم عزاداری امام حسین (ع) نیست لذا این افراد باید رفتار خود را اصلاح کنند.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید از ایام محرم به عنوان یک فرصت برای بدست آوردن دستاوردهای فرهنگی – مذهبی بهره گیری کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet