خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1395/07/19 09:52:52
سرویس اجتماعی
رضایی مطرح کرد:

تاکید بر رعایت مسائل زیست محیطی در ایام عزاداری/ فرهنگ‌سازی برای استفاده کمتر از ظروف پلاستیکی

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر لزوم رعایت مسائل زیست محیطی به ویژه در ایام محرم و صفر، گفت: در جهت حفظ سلامت شهروندان و محیط زیست شهری استفاده از ظروف پلاستیکی باید کمتر شود.
تاکید بر رعایت مسائل زیست محیطی در ایام عزاداری/ فرهنگ‌سازی برای استفاده کمتر از ظروف پلاستیکی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر لزوم رعایت مسائل زیست محیطی به ویژه در ایام محرم و صفر، گفت: در جهت حفظ سلامت شهروندان و محیط زیست شهری استفاده از ظروف پلاستیکی باید کمتر شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201607108336049787.jpg تاکید,بر,رعایت,مسائل,زیست,محیطی,در,ایام,عزاداری/,فرهنگ‌سازی,برای,استفاده,کمتر,از,ظروف,پلاستیکی, Icana

مسعود رضایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر اینکه رعایت مسائل زیستی محیطی به ویژه در ایام محرم و صفر به دلیل افزایش نذورات مردمی باید جدی گرفته شود؛ افزود: از آنجایی که ظروف یک بار مصرف پلاستیکی تهدیدی جدی برای سلامت شهروندان و محیط زیست کشور محسوب می شود بهتر است ظروف یکبار مصرف گیاهی یا ظروف استیل و فلزی جایگزین ظروف یک بار مصرف پلاستیکی در این ایام شود.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، با ابراز تاسف از افزایش استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی در کشور، یادآور شد: تا چند سال پیش که استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی در میان مردم رایج نشده بود تکایا و هیات های مذهبی، مردم و مساجد در ایام محرم و صفر نذورات خود را در ظروف استیل و فلزی که قابلیت شست وشو داشتند توزیع می‌کردند اما متاسفانه در چندین سال اخیر به دلیل راحتی استفاده از این ظروف اقبال مردم به سمت این ظروف افزایش یافته و نذورات خود را در این ظروف توزیع می‌کنند در حالی که این ظروف خطرات زیادی را از نظر اقتصادی، بهداشتی و زیست‌محیطی متوجه کشور می‌کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم بر لزوم ارائه راهکارهای اساسی برای کاهش استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی در ایام محرم و صفر تاکید کرد وافزود: آموزش‌های زیست محیطی باید به شهروندان داده و همچنین در راستای کاهش استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی و دفع بهداشتی آنها اطلاع رسانی شود.

وی یادآور شد: باید همانطور که برای ارزش‌های مذهبی ایام محرم و صفر احترام قائل می‌شویم نسبت به حفظ ارزش‌های زیست محیطی در این ایام مقدس هم توجه کنیم.

رضایی با بیان اینکه افزایش استفاده از ظروف پلاستیکی یکبار مصرف خسارت جبران ناپذیر زیادی را متوجه کشور می‌کند، تصریح کرد: علاوه بر این سلامت محیط زیست و مردم را در معرض تهدید قرار می دهد.

عضو کمیسیون اجتماعی در مجلس دهم با تاکید بر اینکه سازمان حفاظت محیط زیست باید نسبت به تدوین دستورالعمل‌هایی برای حفظ محیط زیست شهری اقدام کند، افزود: بهتر است شهروندان از رهاسازی ظروف یکبار مصرف پلاستیکی در اماکن عمومی خودداری کرده و بعد از استفاده از این ظروف نسبت به دفع بهداشتی آنها اقدام کنند.

نماینده مردم شیراز در مجلس دهم، با تاکید بر استفاده از ظروف کم خطر برای پخش نذورات، ادامه داد: بهتر است تمهیدات لازم برای کاهش استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی در این ایام اتخاذ شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، بر لزوم برگزاری کلاس های آموزشی در رابطه با حفظ محیط زیست شهری و کاهش استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی در ایام محرم و صفر در مساجد، تکایا و هیات های مذهبی تاکید کرد و گفت: مضرات استفاده از ظروف پلاستیکی باید به این مراکز و مردم اطلاع رسانی شود و فرهنگ سازی ها در این رابطه افزایش یابد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet