ولادت حضرت امام رضا (ع)
1395/07/18 15:01:33
سرویس دیگر رسانه‌ها
کیان‌پور:

پروژه‌های ورزشی به بخش خصوصی واگذار شوند

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی گفت: برای تکمیل نشدن پروژه‌ها به دنبال مقصر گشتن مشکلی را حل نمی‌کند.
پروژه‌های ورزشی به بخش خصوصی واگذار شوند نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی گفت: برای تکمیل نشدن پروژه‌ها به دنبال مقصر گشتن مشکلی را حل نمی‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103074539881.jpg پروژه‌های,ورزشی,به,بخش,خصوصی,واگذار,شوند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ مجید کیان‌پور بیان کرد: برای تکمیل نشدن پروژه‌ها مخصوصاً طرح‌های ورزشی به دنبال مقصر گشتن هیچ مشکلی را حل نمی‌کند و نباید بگوییم که فلان دستگاه در این رابطه مسئول است.

وی با بیان اینکه باید کارشناسی روی این موضوع بحث کرد، افزود: باید ببینیم چه ظرفیتی داریم و تلاش کنیم سقف بیشتری از اعتبارات شناور را بگیریم.

کیان‌پور ادامه داد: حدود 93 درصد بودجه‌ ملی به صورت شناور است و تنها بین 5 تا 7 درصد به صورت استانی توزیع می‌شود. اینجا مدیران دستگاه‌های اجرایی باید تلاش کنند تا سهم بیشتری از منابع را جذب کنند. هر چه قدر سهم اعتبارات ملی بیشتر گرفته شود قطعاً قدم‌های بهتری می‌توان برداشت.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید همگی به دنبال این باشیم که بتوانیم منابع مالی بیشتری را جذب و تأمین کنیم، گفت: این منابع باید پایدار باشند. از صد درصد بودجه 90 درصد آن جاری بوده و تنها 10 درصد آن عمرانی است. اولویت اول تخصیص، بودجه جاری است و بعد از آن عمرانی قرار دارد.

وی افزود: با توجه به کمبودهایی که در وصولی بودجه وجود دارد عمرانی در اولویت بعدی قرار می‌گیرد و نمی‌توانیم بودجه جاری را صرف عمران کنیم اما باید تلاش کرد منابع جدید و بهتری برای آن یافت.

کیان‌پور اظهار کرد: به طور مثال برای تکمیل پروژه‌های ورزشی می‌توان با بخش خصوصی مذاکره کرد و موافقت‌نامه‌ای ایجاد و مجوزهای لازم آن داده شود. بخشی از اراضی را به آنها واگذار و در ازای آن بخش خصوصی پروژه را تکمیل کند.

به گزارش ایسنا؛ نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در ساخت پروژه‌ها کار دولت سکان‌داری بوده و بخش خصوصی پاروزن است. باید دولت سیاست‌گذاری‌ کند و در یک فرآیند و برهه مشخص کار را به بخش خصوصی واگذار کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet