هدر موبایل
1395/07/23 15:06:11
سرویس سیاسی
خانه ملت گزارش می دهد؛

شکست تحریم های جدید علیه ایران، پشت دروازه WTO/هراس گاوچران‌ها از تعاملات اقتصادی تهران

نمایندگان مردم در خانه ملت، با انتقاد از رویکرد زیاده خواهانه کنگره آمریکا درباره روابط ایران با سازمان های بین المللی، تأکید کردند که جمهوری اسلامی اجازه دخالت هیچ کشوری را در عرصه سیاست خارجی خود را نمی دهد.
شکست تحریم های جدید علیه ایران، پشت دروازه WTO/هراس گاوچران‌ها از تعاملات اقتصادی تهران نمایندگان مردم در خانه ملت، با انتقاد از رویکرد زیاده خواهانه کنگره آمریکا درباره روابط ایران با سازمان های بین المللی، تأکید کردند که جمهوری اسلامی اجازه دخالت هیچ کشوری را در عرصه سیاست خارجی خود را نمی دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201610109341950694.jpg شکست,تحریم,های,جدید,علیه,ایران،,پشت,دروازه,WTO/هراس,گاوچران‌ها,از,تعاملات,اقتصادی,تهران Icana

خبرگزاری خانه ملت؛ گروه سیاسی؛ شماری از نمایندگان مجلس نمایندگان آمریکا از هر دو حزب دموکرات و جمهوریخواه خواستار مخالفت این کشور با عضویت ایران در سازمان تجارت جهانی شدند.

روزنامه وال استریت ژورنال گزارش داد: گروهی از نمایندگان دو حزب دموکرات و جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا، خواستار مخالفت واشینگتن با درخواست عضوت ایران در سازمان تجارت جهانی شدند.

این گروه از نمایندگان در توجیه درخواست خود اعلام کرده اند عضویت ایران در سازمان تجارت جهانی می تواند در اعمال تحریم‌های جدید علیه تهران مانع ایجاد کند.

بر اساس این گزارش، «پتر روسکام» و «دیو ریچرت،» از اعضای جمهوری‌خواه، و «خوان وارگاس» و «گریس منگ،» از اعضای دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا، روز گذشته با ارسال نامه‌ای به «مایکل فرومن،» نماینده این کشور در سازمان تجارت جهانی، از وی خواسته‌اند تا در برابر تلاش‌های ایران برای عضویت در این سازمان بین المللی اقدام کند.

حال تعدادی از نمایندگان مجلس به رویکرد اخیر کنگره آمریکا واکنش نشان داده اند.

 

عضویت ایران در سازمان تجارت جهانی ارتباطی به کنگره آمریکا ندارد/واشنگتن از هیچ فرصتی علیه ایران کوتاهی نمی‌کند

علاء الدین بروجردی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به مخالفت قانونگذاران آمریکایی با عضویت ایران در سازمان تجارت جهانی، گفت: این اظهارات و ادعاها، حلقه ای از حلقه های متعدد تصمیمات خصمانه ایالات متحده علیه ملت ایران است.

علاءالدین بروجردی 3406757/5/2016 11:31:55 AMhttp://media.icana.ir/Image/2016/07/201607100562326765_Thum.jpgعلاءالدین بروجردی
علاءالدین بروجردی

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: عضویت جمهوری اسلامی در سازمان تجارت جهانی ارتباطی به کنگره آمریکا و درخواست آن ها ندارد، بلکه عضویت ایران در این سازمان بر اساس یک فرایند قانونی و یک روال صورت می گیرد و این فرآیند سال های است که در حال اجرا و طی شدن است.

وی با بیان اینکه آمریکایی ها برای عضویت ایران در سازمان تجارت جهانی تصمیم گیر نیستند، تصریح کرد: مقامات ایالات متحده از هیچ فرصتی علت جمهوری اسلامی کوتاهی نکرده و همواره در تمام عرصه ها دشمنی خودشان را علیه ملت ایران نشان داده اند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، افزود: با وجود سیاست های خصمانه آمریکا، جمهوری اسلامی در اوج اقتدار در مقابل زیاده خواهی های آمریکا ایستاده و عصبانیت آن ها نیز از این است که چرا ایران علی رغم تمام فشارها روز به روز در حال قدرت گرفتن است.

 

هراس آمریکا از ورود ایران به سیستم اقتصاد جهانی/عضویت در WTO، مانع اصلی اعمال تحریم های جدید علیه ایران

محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به مخالفت قانونگذاران آمریکایی با عضویت ایران در سازمان تجارت جهانی، گفت: مقامات آمریکایی اخیرا اعلام کرده اند که با عضویت ایران در این سازمان، عملا اعمال تحریم های جدید علیه جمهوری اسلامی سخت خواهد شد.

محمدجواد جمالی نوبندگانی 3406756/25/2016 12:27:20 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/06/201606104062248024_Thum.jpgمحمدجواد جمالی نوبندگانی
محمدجواد جمالی نوبندگانی

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: آمریکایی ها هراس دارند که با عضویت ایران در سازمان تجارت جهانی، به ادعای خودشان، جمهوری اسلامی از انزوا خارج شده و وارد سیستم اقتصاد بین المللی و جهانی شود.

وی افزود: ایالات متحده به دنبال آن است که فشارهای سیاسی و اقتصادی را علیه ایران همچنان پایدار نگه دارند، تا اهدافشان در عرصه منطقه ای و بین المللی محقق شود.

جمالی نوبندگانی ادامه داد: جمهوری اسلامی معتقد است که سازمان تجارت جهانی یک نهاد مستقل بوده و قطعا هیچ تأثیری از سیاسی کاری های مقامات آمریکایی نخواهد گرفت.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، تصریح کرد: از طرف دیگر بر اساس قوانین بین المللی، آمریکا حق هیچ دخالتی در امور و روند عضوگیری سازمان تجارت جهانی ندارد و اظهارات نمایندگان کنگره آمریکا یک اقدام زیاده خواهانه است.

 

رویکرد دو گانه گاوچران ها در مقابل فضای پسابرجام ایران/جنگ تبلیغاتی احزاب برای فریب افکار عمومی آمریکا

ابوالفضل حسن بیکی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به مخالفت قانونگذاران آمریکایی با عضویت ایران در سازمان تجارت جهانی، گفت: رویکرد مقامات آمریکایی در چند وقت اخیر نسبت به جمهوری اسلامی دو گانه بوده، به طوری که در چند سال گذشته ایالات متحده سیاست چماق و هویج را علیه جمهوری اسلامی اجرایی کرده است.

ابوالفضل حسن بیگی 3406757/4/2016 3:45:55 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/07/201607109241584372_Thum.jpgابوالفضل حسن بیکی
ابوالفضل حسن بیگی

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه جمهوری اسلامی از سیاست های تشویقی و تهدیدی آمریکا هیچ هراسی ندارد، ادامه داد: در شرایط کنونی در عرصه بین الملل شاهد نزول قدرت ایالات متحده و ایجاد فضای چند قطبی هستیم و این مسئله آمریکا را بر آن داشته تا سیاست های تهاجمی را در پیش بگیرد و امروز شاهد هستیم که بیش از 50 طرح در کنگره آمریکا علیه ایران تدوین کرده اند که تاکنون سه طرح آن به تصویب رسیده است.

وی گفت: در شرایط کنونی اختلاقی میان دولت و کنگره آمریکا وجود دارد که این مسئله موجب شده سیاست های این کشور با موانع بسیاری روبه رو شود. به ویژه در شرایط کنونی در استانه انتخابات آمریکا، احزاب موثر این کشور از هر مسئله ای به عنوان ابزار تبلیغاتی استفاده می کنند.

حسن بیکی ادامه داد: اظهارات نمایندگان کنگره آمریکا در شرایط پسابرجام بار دیگر مهر تأییدی بر سیاست های خصمانه آمریکا علیه ملت ایران است، از این رو مقامات این کشور در تلاش هستند که جمهوری اسلامی را از منافع توافق هسته ای دور کنند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، ادامه داد: گشایش فضای اقتصاد در عرصه بین المللی و افزایش همکاری های اقتصادی ایران با کشور دیگر یکی از محورهای مهم برجام است که عضویت ایران در سازمان تجارت جهانی را می توان در این مسیر تفسیر کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet