ایام محرم 1398
1388/02/27 14:32:00
سرویس صحن

تاکید موسوی بر رعایت حقوق کارگران مجتمع فولاد مبارکه

**نماینده مبارکه از وزیر کار و صنایع درخواست کرد تا تمهیداتی بیندیشند تا حقوق واقعی مردم شهرستان در بخش اشتغال در شرکت‌های منطقه در نظر گرفته شود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت،"علی محمد موسوی" نماینده مبارکه در نطق امروز خود اظهار داشت: آیا به راستی دعوای بین اصلاح‌طلبی و اصولگرایی، آزادی و دین‌مداری،‌ عدالت و سازندگی، پیشرفت و رسیدگی به محرومان، حفظ امنیت کشور و دفاع از حقوق همه مردم از اقوام، ادیان و افکار مختلف دعوایی ساختگی، دروغین و غیرواقعی نیست؟ چرا مردم باید مجبور باشند بین این مفاهیم و واژه‌ها و آرمان‌های ارزشمند یکی را انتخاب کنند؟

وی افزود: آیا این صف‌بندی‌های دروغین ساخته دست دشمنانی نیست که وحدت و انسجام ملی و اجتماعی ما را هدف گرفته‌اند؟ دشمنانی که هیچ راهی برای متوقف کردن ملت ایران ندارند به جز اینکه اتحاد قلبی، روحی و اجتماعی ما را بر هم زده و انرژی ملت را در برابر یکدیگر به هدر دهند.

نماینده مبارکه خاطرشنان کرد: یکی از بزرگ‌ترین موهبت‌هایی که مردم با انتخاب آقای احمدی‌نژاد به دست آوردند، آشتی بین این ارزش‌ها و مفاهیم در عرصه اجتماع بود. دولت نهم شعار مهرورزی را در کنار شعار بنیادین عدالت‌خواهی پی گرفت. او به همه استان‌ها به یک چشم نگاه کرد و البته حقوق محرومان را در همه آن‌ها بیشتر مورد توجه قرار داد.

وی بیشترین آزادی سیاسی، مطبوعاتی و حزبی را مربوط به دولت نهم دانست و افزود: در دولت نهم بیشترین آزادی سیاسی، مطبوعاتی و حزبی به وجود آمد و بالاترین سطح از امنیت ملی و آرامش روانی و اجتماعی به مردم عرضه شد.

موسوی افزود: در فضای فرهنگی این دولت کمترین هتک حرمت‌ها به ارزش‌های دینی و ملی را شاهد بودیم در حاکی که مخالفان بالاترین انتقادها و حتی توهین‌ها را نثار رییس‌جمهور می‌کردند و حتی عکس ایشان را جلوی چشمش آتش زدند. در این دولت بود که به بالاترین تکنولوژی‌ها و بالاترین سطح سازندگی‌ها دست یافتیم، بدون اینکه رسیدگی به محرومان فراموش شود و به نام سازندگی آن‌ها را له کنیم.

وی تاکید کرد:‌ در این دولت بود که به حقوق کارگران، بازنشستگان، معلمان و همه اقشار کشور توجه جدی شد در حالی که سخت‌ترین مواجهه‌ها را در برابر آمریکا، صهیونیست‌ها و نوکرانشان در پرونده هسته‌ای پشت سر گذاشتیم. این دولت و رییس‌جمهور بود که مهرورزی و تحمل مخالف را به شکل حقیقی به نمایش گذاشت، اما در برابر زورگویی‌های دشمنان مردم ایستادگی کرد.

موسوی گفت:دولت احمدی‌نژاد که به حق اصولگراترین دولت بعد از انقلاب بود قدم در راه اصلاحی‌ترین برنامه‌ها برای اصلاح نظام اقتصادی، بانکی، گمرکی، بازرگانی،‌ سوخت و مسکن نهاد و اصلاحات واقعی را در پی گرفت.

وی خطاب به دوستداران اسلام و انقلاب توصیه کرد: باید مراقب باشیم تا به فرموده مقام معظم رهبری در زمین دشمن بازی نکنیم و ارزش‌ها را در برابر هم قرار ندهیم. به نظر بنده آقای احمدی‌نژاد اصولگراترین و اصلاح‌طلب‌ترین شخصیت سیاسی ایران است.

نماینده مبارکه افزود: در این دولت عزم جدی مبارزه با فساد پدید آمد هر چند تا رسیدن به نقطه مطلوب راه زیادی در پیش داریم .

عضو کمیسیون اجتماعی در ادامه با تشکر از رییس‌جمهور به دلیل حمایت از کارگران گفت: در دوران خدمت این دولت حداقل دستمزد کارگران افزایش یافت، ولی تا مدتی با دولت همکاری نمی‌کردند و کارگران را اخراج می‌کردند. امسال نیز احمدی‌نژاد به خاطر موقت بودن قراردادها و فقدان امنیت شغلی کارگران اشاراتی به قانون کار داشتند که عده‌ای را خوش نیامد.

موسوی خاطرنشان کرد: برادر عزیز، کارگر امنیت شغلی ندارد. اگر قانون کار اشکال دارد، باید اصلاح شود اگر قانون درست است، چرا نظارت نمی‌کنید. باید حقوق کارگران به آنان داده شود. کارگر امروز بیشتر کار می‌کند، دیرتر و کمتر دستمزد می‌گیرد و امنیت شغلی هم ندارد.

نماینده مبارکه با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه‌اش گفت:‌ با استقرار صنایع مادر در شهرستان مبارکه صاحبان این صنایع به بهانه نبودن متخصص کافی از استان‌ها و شهرستان‌های دیگر نیرو جذب کرده‌اند و سالهاست که مردم ما همه روزه شاهدند که صدها دستگاه اتوبوس، ایاب و ذهاب کارکنان مجتمع فولاد و شرکت‌های دیگر را به اصفهان و نقاط دیگر بر عهده گرفته و خیل عظیم بیکاران در شهرستان انگشت حسرت به دندان گرفته که چرا ما بیکار هستیم.

وی افزود: پس از سال‌ها انتظار طرح توسعه فاز دوم مجتمع فولاد مبارکه از سوی معاون اول رییس‌جمهور و وزیر صنایع افتتاح شد و این دو، کارکنان مجتمع را امیدوار کردند که مصوبات دولت به اجرا در می‌آید و مجتمع مستقیما با کارگران قرارداد می‌بندد. حرف ما با مسئولان مجتمع این است تاکنون که این کارگران با یک چهارم دستمزد برای شرکت‌ها کار می‌کردند نیازی به امتحان نبود، ولی حالا که بناست حقشان داده شود و می‌خواهند به بهانه "امتحان" تعدادی را اخراج کنند. دو امتیاز بومی بودن و با تجربه بودن تا حدودی این مشکل را حل می‌کند ولی عده‌ای که با داشتن پارتی در این شرکت‌ها وارد شده‌اند متاسفانه حالا فرصت‌ها را از نیروهای بومی می‌گیرند.

 وی سپس از محرابیان خواست تا نسبت به ایجاد صنایع جانبی مجتمع فولاد جهت جذب نیروی انسانی و حل مشکل اشتغال اقدام کند.

نماینده مبارکه افزود: با توجه به اینکه مسئولان استان دو سال است به ایجاد دفتر محیط زیست متعهد شده‌اند و در سفر دوم رییس‌جمهور نیز مصوب شد، ولی هنوز هیچ اقدامی نشده است. از مسئولان استان به دلیل آلوده بودن محیط زیست و اثرات روحی و روانی بر بیماران می‌خواهم نسبت به تاسیس دفتر محیط زیست اقدام کرده تا با نمایش میزان آلایندگی مقداری از اثرات منفی آن کاسته شود.

موسوی خطاب به علی‌آبادی گفت: نسبت به تامین بودجه برای پروژه‌های نیمه تمام سالن‌های ورزشی اقدام جدی کنید، حتی اگر لازم باشد به خاطر اهمیت ورزش و تربیت بدنی برای تکمیل این پروژه‌ها از سوی دولت متمم بودجه ارائه شود.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet