هدر موبایل
1395/07/23 08:43:11
سرویس سیاسی
علیرضا بیگی:

تشکل های سیاسی باید به دریافت مجوز حزبی برای فعالیت انتخاباتی تن دهند/تشکل های قدیمی نیز نیازمند دریافت مجوز هستند

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، گفت: با توجه به جایگاه احزاب، ساماندهی این تشکل ها وهمچنین اجرای قانون درباره دریافت مجوز فعالیت حزبی برای تشکل های سیاسی بسیار ضروری است، اما متأسفانه در شرایط کنونی بسیار از این تشکل ها بدون مجوز حزبی کار می کنند.
تشکل های سیاسی باید به دریافت مجوز حزبی برای فعالیت انتخاباتی تن دهند/تشکل های قدیمی نیز نیازمند دریافت مجوز هستند عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، گفت: با توجه به جایگاه احزاب، ساماندهی این تشکل ها وهمچنین اجرای قانون درباره دریافت مجوز فعالیت حزبی برای تشکل های سیاسی بسیار ضروری است، اما متأسفانه در شرایط کنونی بسیار از این تشکل ها بدون مجوز حزبی کار می کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201607104189032393.jpg تشکل,های,سیاسی,باید,به,دریافت,مجوز,حزبی,برای,فعالیت,انتخاباتی,تن,دهند/تشکل,های,قدیمی,نیز,نیازمند,دریافت,مجوز,هستند Icana

احمد علیرضا بیگی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نقش احزاب و تشکل های سیاسی در فعالیت های انتخاباتی با توجه به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری و شوراها، گفت: این تشکل ها در شکل گیری فضای انتخاباتی در کشور و همچنین نتیجه و سرنوشت نهایی انتخابات بسیار تأثیرگذار هستند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: با توجه به جایگاه احزاب، ساماندهی این تشکل ها وهمچنین اجرای قانون درباره دریافت مجوز فعالیت حزبی برای تشکل های سیاسی بسیار ضروری است، اما متأسفانه در شرایط کنونی بسیار از این تشکل ها بدون مجوز حزبی کار می کنند.

وی افزود: تشکل های سیاسی حتما باید قواعد قانونی را که مهم ترین آن داشتن شناسنامه سیاسی است، را مراعات کنند، البته در کشور ما مسئله احزاب دارای پیچیدگی هایی است، به طوری که تشکل های قدیمی که از گذشته کارکرد سیاسی هم داشتند، در ایام انتخابات کار انتخاباتی می کنند.

علیرضابیگی ادامه داد: به نظر تمام تشکل ها حتی تشکل های قدیمی نیز از کمیسیون ماده 10 احزاب برای فعالیت های سیاسی و انتخاباتی مجوز دریافت کنند.

وی گفت: از طرف دیگر دولت نیز باید تلاش کند که فارغ از جانبداری های سیاسی، از تمام تشکل های سیاسی دارای شناسنامه حمایت کند و دولت ها نباید به صورت گزینشی و بر اساس منافعشان از این تشکل ها پشتیبانی کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet