هدر موبایل
1395/07/23 09:43:18
سرویس اقتصادی
بنایی:

بسیاری از کشورهای پیشرفته خواهان فروش هواپیما به ایران هستند/ بدعهدی بوئینگ لغو قرارداد را درپی دارد

عضوکمیسیون عمران مجلس، با اشاره به حساسیت کمیسیون متبوعش نسبت به خرید هواپیما از شرکت بوئینگ،گفت: در این قرارداد به صراحت به اقدام مقابل ایران در صورت بدعهدی آمریکا در تحویل بوئینگ و لغو قرارداد اشاره شده است.
بسیاری از کشورهای پیشرفته خواهان فروش هواپیما به ایران هستند/ بدعهدی بوئینگ لغو قرارداد را درپی دارد عضوکمیسیون عمران مجلس، با اشاره به حساسیت کمیسیون متبوعش نسبت به خرید هواپیما از شرکت بوئینگ،گفت: در این قرارداد به صراحت به اقدام مقابل ایران در صورت بدعهدی آمریکا در تحویل بوئینگ و لغو قرارداد اشاره شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606102701223044.jpg بسیاری,از,کشورهای,پیشرفته,خواهان,فروش,هواپیما,به,ایران,هستند/,بدعهدی,بوئینگ,لغو,قرارداد,را,درپی,دارد Icana

حمید بنایی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تکرار بدعهدی آمریکا در تحویل بوئینگ به ایران،گفت:موضوع خرید بوئینگ از آمریکا در کمیسیون عمران مجلس با حضور وزیر راه و شهرسازی مورد بررسی واقع شده اما در خصوص بدعهدی های مکرر این کشور در تحویل هواپیماهای خریداری شده باز هم باید تشکیل جلسه صورت بگیرد.

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه هنوز قرارداد خرید بوئینگ به گفته وزیر راه و شهرسازی نهایی نشده است، افزود: با نهایی شدن این قرارداد بررسی جزییات آن در کمیسیون عمران مجلس در اولویت قرار خواهد گرفت.

ورود مرکز پژوهش های مجلس به موضوع خرید بوئینگ

وی با اشاره به ورود مرکز پژوهش های مجلس به موضوع خرید بوئینگ، تصریح کرد: در این قرارداد به صراحت به اقدام مقابل ایران در صورت بدعهدی آمریکا در تحویل بوئینگ و لغو قرارداد اشاره شده است.

بنایی با تاکید بر اینکه بسیاری از کشورهای پیشرفته خواهان فروش هواپیما به ایران هستند، افزود: ما می توانیم در صورت تکرار بدعهدی بوئینگ در تحویل هواپیما به ایران در فضایی رقابتی به خرید هواپیما از کشوری دیگر اقدام کنیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: خرید هواپیما از آمریکا باید با رعایت خطوط قرمز بوده و هر نوع قراردادی با مصلحت کشور منعقد شود.

وزارت راه  در باره خرید بوئینگ به کمیسیون عمران مجلس گزارش می دهد

وی با بیان اینکه کمیسیون عمران مجلس منتظر گزارش دهی وزارت راه و شهرسازی در خصوص خرید بوئینگ و آخرین اخبار در این باره است، گفت: بعد از تعطیلات مجلس برای سرکشی نمایندگان به حوزه های انتخابیه ،موضوع خرید بوئینگ در کمیسیون عمران مجلس با حضور آخوندی مورد بررسی مواقع خواهد شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: کمیسیون عمران مجلس نسبت به خرید هواپیما از آمریکا و مفاد قرارداد با این کشور حساس بوده و تا تحویل هواپیماهای خریداری شده به ایران پیگیری موضوع خواهد بود./

پایان پیام

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet