هدر موبایل
1395/07/23 15:20:00
سرویس سیاسی
صفاری نطنزی مطرح کرد:

تمرکز بر کشورهای شرق آسیا؛ استراتژی ایران برای توسعه روابط اقتصادی و سیاسی

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: سفر دکتر روحانی به منطقه جنوب شرق آسیا قطعا دستاوردهای بسیار مثبتی را برای کشورمان به دنبال خواهد داشت، ازاین رو در شرایط پسابرجام بسیار لازم است که روابط ایران با کشورها به ویژه کشورهای آسیایی و کشورهای منطقه ای را بازسازی کنیم.
تمرکز بر کشورهای شرق آسیا؛ استراتژی ایران برای توسعه روابط اقتصادی و سیاسی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: سفر دکتر روحانی به منطقه جنوب شرق آسیا قطعا دستاوردهای بسیار مثبتی را برای کشورمان به دنبال خواهد داشت، ازاین رو در شرایط پسابرجام بسیار لازم است که روابط ایران با کشورها به ویژه کشورهای آسیایی و کشورهای منطقه ای را بازسازی کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201604107802424643.jpg تمرکز,بر,کشورهای,شرق,آسیا؛,استراتژی,ایران,برای,توسعه,روابط,اقتصادی,و,سیاسی Icana

مرتضی صفاری نطنزی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سفر دوره ای دکتر روحانی رئیس جمهور کشورمان به سه کشور جنوب شرق آسیا را مثبت ارزیابی کرد و گفت: روند چرخش قدرت نشان می دهد که قرن آینده، قرن کشورهای آسیایی و شرق جهان خواهد بود و امروز شاهد انباشت و توسعه این کشورها و ظهور قدرت های جدید اقتصادی و سیاسی هستیم.

نماینده مردم نطنز در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در شرایط کنونی اقتصاد دنیا به تدریج در حال تجمیع در کشورهای آسیایی است، از این رو ایجاد ارتباط  و برقراری تعاملات جدی با حوزه آسیا، یک استراتژی اساسی و آینده نگری برای کشور است.

صفاری نطنزی افزود: سفر دکتر روحانی به منطقه جنوب شرق آسیا قطعا دستاوردهای بسیار مثبتی را برای کشورمان به دنبال خواهد داشت، از طرف دیگر کشورهایی مانند ویتنام، مالزی و تایلند در چند سال اخیر به پیشرفت های بزرگ اقتصادی دست پیدا کردند و این مسئله ضرورت افزایش روابط ایران با این کشورها را نشان می دهد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، گفت: در شرایط پسابرجام بسیار لازم است که روابط ایران با کشورها به ویژه کشورهای آسیایی و کشورهای منطقه ای را بازسازی کنیم، البته منطقه شرق آسیا جزء اولویت های سیاست خارجی کشورمان برای تقویت روابط و همکاری های خواهد بود.

وی گفت: نقش گسترش روابط با کشورهای شرق آسیا به ویژه در جذب سرمایه گذار برای توسعه کشور بسیار پررنگ و مهم است.

لازم به ذکر است که ارتقا و گسترش سطح روابط اقتصادی و تجاری اولویت نخست گفت وگوهای حسن روحانی با همتایان خود در مالزی، ویتنام و تایلند را تشکیل می داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet