هدر موبایل
1395/07/24 09:05:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رحیمی:

داعش از آتش بس در سوریه برای بازیابی نظامی استفاده کرد

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه آتش‌بس در سوریه به دلیل پایبند نبودن گروه‌ها به تعهداتشان پایان یافت گفت: لازم است سازمان ملل و بازیگران اصلی نقش سازنده‌ای در حل بحران سوریه داشته باشند که متاسفانه تاکنون این اتفاق رخ نداده است.
داعش از آتش بس در سوریه برای بازیابی نظامی استفاده کرد یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه آتش‌بس در سوریه به دلیل پایبند نبودن گروه‌ها به تعهداتشان پایان یافت گفت: لازم است سازمان ملل و بازیگران اصلی نقش سازنده‌ای در حل بحران سوریه داشته باشند که متاسفانه تاکنون این اتفاق رخ نداده است. https://cdn.icana.ir/d/019/45660.jpg داعش,از,آتش,بس,در,سوریه,برای,بازیابی,نظامی,استفاده,کرد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ علیرضا رحیمی اظهار کرد: با توجه به اینکه وضعیت سوریه به سمت بحرانی‌تر شدن جلو می‌رود، آتش‌بس برای حل بحران سوریه مفید است. آتش بسی که بعد  ازمذاکرات آمریکا و روسیه به صورت موقت انجام شد اما با اقدامات نیروهای تکفیری و گروه‌های معارض نقض شد و در نهایت پایان یافت.

وی افزود: آمریکا و روسیه هر کدام نقض آتش‌بس را به گردن یکدیگر می اندازند اما فارغ از این موضوع متاسفانه هنوز بازیگران اصلی به راهکار سیاسی برای حل بحران سوریه نرسیده و هرکدام بر مواضع خود پافشاری می‌کند، نتیجه این سردرگمی نقض آتش‌بسی است که می‌توانست تا حدی به حل بحران سوریه کمک کند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: البته پشتیبانی‌های سیاسی آتش‌بس ضعیف بود که اگر مذاکره کنندگان به تعهدات پایبند بودند و سیستم کنترلی و نظارتی بر آتش‌بس فعال‌تر بود، می‌توانست سازنده باشد.

رحیمی ادامه داد: در حال حاضر نقض آتش‌بس خسارات بیشتری را متوجه وضعیت میدانی سوریه کرده که از جمله آن بازیابی داعش از لحاظ تجهیزات نظامی و استراتژی عملیاتی است. داعش از فرصت آتش‌بس برای بهبود وضعیت خود استفاده کرد که این از ضعف پشتیبانی سیاسی و عملیاتی آتش بس ناشی می شود.

به گزارش ایسنا؛ وی در پایان با تاکید بر لزوم نقش فعال تر سازمان ملل و نهادهای بین‌المللی برای حل بحران سویه گفت: در شرایطی که سازمان‌های بین المللی نقش فعالی در حل بحران سوریه نداشته‌اند، ایران و روسیه متناسب با وضعیت میدانی سوریه اقداماتی به لحاظ حمایتی و تثبیت مواضع گرفت ولی لازم است سازمان ملل حداقل اقداماتی در بعد محکومیت اقدامات تروریستی در سوریه و شفاف‌سازی در آتش‌بس انجام دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet