هدر موبایل
1395/07/25 16:16:34
سرویس اقتصادی
حضرت پور تاکیدکرد:

سختگیری در صادرات سیب محصول را روی دست باغدار می گذارد

نماینده مردم ارومیه درمجلس با بیان اینکه کنسانتره و فرآوری سیب به نحو کارشناسانه ای در دستورکارقرار بگیرد،گفت:سختگیری برای صادرات سیب تنها باکیفیت درجه یک باغداران را با مشکل مواجه می کند.
سختگیری در صادرات سیب محصول را روی دست باغدار می گذارد نماینده مردم ارومیه درمجلس با بیان اینکه کنسانتره و فرآوری سیب به نحو کارشناسانه ای در دستورکارقرار بگیرد،گفت:سختگیری برای صادرات سیب تنها باکیفیت درجه یک باغداران را با مشکل مواجه می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201607107022892861.jpg سختگیری,در,صادرات,سیب,محصول,را,روی,دست,باغدار,می,گذارد Icana

روح الله حضرت پور درگفت و گو با خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت صادرات سیب،گفت:سخت گیری در زمینه صادرات سیب بر حسب درجه،باغداران را با مشکلات عدیده ای روبرو کرده است و این در حالی است که  باید تدابیری اندیشده  شود که کشاورزان بتوانند تمام محصولاتشان را فارغ از درجه  محصول صادر کنند.

نماینده  مردم  ارومیه در مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد: نباید تنها سیب درجه ی  یک را وارد چرخه صادر ات کرد؛زیرا  با این اوصاف باغدار که بر طبق عوامل تولیدی نتوانسته  سیب درجه یک  را تولید کند،متضرر می شود.

میوه سیب قرمز برداشت باغ میوه سیب قرمز برداشت محصولات کشاورزی2003005/21/2011 5:10:47 PMhttp://media.icana.ir/Image/2011/05/5754_Thum.jpg
میوه سیب قرمز برداشت

برنامه ریزی برای ایجاد کنسانتره و صنایع فرآوری محصول سیب الزامی است

وی ادامه داد:امکان دارد برخی از کشورها سیب های در جه  2 و غیر را نیز برای مصرف انتخاب کنند؛پس باید صادرات سیب بر طبق کیفیت به عهده  مشتریان گذاشته شود تا این افراد بر طبق نیاز محصول مورد نظر را سفارش دهند.

حضرت پور  افزود:سیب ارومیه با توجه به موقعیت جغرافیایی آن در  حجم مناسبی تولید می شود و از  همین رو باید برنامه ریزی جهت فروش تمامی محصولات در درجات مختلف درنظر گرفته شود.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس،یادآورشد:برنامه ریزی برای ایجاد کنسانتره و صنایع فرآوری محصول همچون سیب الزامی است؛زیرا می توان  بسیاری از مشتقات فرآوری شده سیب به طریق آبمیوه ،سرکه  و غیره  را به ریل صادرات فرستاد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet