هدر موبایل
1395/07/24 14:18:00
سرویس سیاسی
کریمی قدوسی:

مذاکرات سیاسی غربی دفع الوقت برای تروریست ها در جنگ سوریه است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: فضای میدانی سوریه و عراق به گونه ای است که جبهه مقاومت نبض جنگ را در دست گرفته اما غرب که از این گشایش خشنود نیست ضمن پیش کشیدن مذاکرات سیاسی تلاش می کند با دفع الوقت برای تروریست های تکفیری فضای تنفس ایجاد کند.
مذاکرات سیاسی غربی دفع الوقت برای تروریست ها در جنگ سوریه است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: فضای میدانی سوریه و عراق به گونه ای است که جبهه مقاومت نبض جنگ را در دست گرفته اما غرب که از این گشایش خشنود نیست ضمن پیش کشیدن مذاکرات سیاسی تلاش می کند با دفع الوقت برای تروریست های تکفیری فضای تنفس ایجاد کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100988230047.jpg مذاکرات,سیاسی,غربی,دفع,الوقت,برای,تروریست,ها,در,جنگ,سوریه,است Icana

جوادکریمی قدوسی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ضمن حمایت از ارتش سوریه گفت: برخلاف آنچه که توسط دیپلمات های غربی مطرح می شود که باید بحران سوریه باید در مذاکرات با واگذاری امتیاز حل شود ؛ واقعیت جنگ سوریه از ابتدا این بوده است که توازن قوا حرف آخر را می زند.

نماینده مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی گفت: جبهه استکباری با حضور اعراب مرتجع خاورمیانه به رهبری آمریکا و حمایت اتحادیه اروپایی در جنگ سوریه آتش افروزی می کنند با نگاهی خصمانه به دین اسلام حضور دارند.

وی در ادامه با اشاره به سخنان سخیف فرانسوااولاند علیه مسلمانان گفت: موضع رئیس جمهوری فرانسه علیه دین اسلام تنها نگاه حاکم بر پاریس نیست بلکه این فکر ریشه در نگاه جنگ صلیبی غرب دارد که همیشه به دنبال لطمه زدن به دنیای اسلام هستند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: جمهوری اسلامی به عنوان مدافع مستضعفین در حمایت از دنیای اسلام به عنوان حامی ملت سوریه در طرف مقابل جبهه استکبار ایستاده است.

وی تصریح کرد: ایران که لنگرگاه ثبات و آرامش خاورمیانه است ، با رویکردی مقتدرانه توانسته شرکایی جدی همانند روسیه را در جنگ سوریه همراه کرده است.

کریمی قدوسی با اشاره به تنش های روسیه با ناتو در اوکراین و شمالگان گفت: پیمان آتلانتیک شمالی با نگاه گسترش به شرق مسکو را در معرض تهدیدات چند وجهی به ویژه هسته ای قرار داده است.

وی با موجه دانستن واکنش ها روسیه به توسعه طلبی ناتو گفت: کرملین که جبهه مقاومت را به عنوان اصلی ترین دشمن غرب قلمداد می کند ؛ حضور ارتش روسیه را خاک سوریه به عنوان یک اولویت حیاتی قرار داده است. حضور ناوگان روسیه در دریای مدیترانه مسئله ای ناخوشایند برای ناتو است که می تواند برای امنیت سوریه مفید باشد.

این نماینده مجلس دهم با تاکید بر بحرانی بودن چشم انداز آینده رژیم سعودی گفت: عربستان به دلیل از دست دادن منابع مالی و بحران اقتصادی ، دردسر فقدان مشروعیت و فقدان پشتوانه اجتماعی ، بحران جهانی علیه تروریست پروری سعودی منجر به فروپاشی ائتلاف سعودی شده است که نمونه آن را در جنگ یمن مشاهده می کنیم.

وی خاطرنشان کرد: امارات پس از تحمل تلفات نیروهای خود را از جنگ یمن خارج کرده است اما دردسر اصلی برای ریاض این است که قاهره نیز از دستورات رژیم سعودی تمرّد کرده است.

کریمی قدوسی گفت: عربستان که فاقد مولفه های اولیه یک ارتش منسجم است تلاش می کند از جیب کشورهایی نظیر مصر برای منافع نامشروع ریاض هزینه کند اما به دلیل بحران هایی که گریبان رژیم سعودی را گرفته است شاهد دور شدن متحدین خود است.

وی تصریح کرد: فضای میدانی سوریه و عراق به گونه ای است که جبهه مقاومت نبض جنگ را در دست گرفته اما غرب که از این گشایش خشنود نیست ضمن پیش کشیدن مذاکرات سیاسی تلاش می کند با دفع الوقت برای تروریست های تکفیری فضای تنفس ایجاد کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: روسیه در ابتدا با مذاکرات سیاسی همراهی کردند اما شکست 2 تفاهم آتش بس نشان داد که آمریکا با دفع الوقت تنها به تقویت داعش متعهد ماندند.

وی گفت: کشورهای غربی ، سوریه را به عنوان سرپل دنیای اسلام قلمداد می کنند و برهمین اساس به دنبال تقویت تروریست های تکفیری هستند.

کریمی قدوسی گفت: راهبرد جمهوری اسلامی در مذاکرات لوزان این است که هیچ کشوری اجازه ندارد در مورد رئیس جمهوری سوریه تصمیم گیری کند و تنها ملت سوریه هستند که صلاحیت اظهار نظر در این رابطه را دارند.

وی تاکید کرد: تعیین سرنوشت بشاراسد روی میز مذاکرات یک بعد خطرناک است که ایران به هیچ عنوان آن را نمی پذیرد و تا آخر هم روی این موضع جمهوری اسلامی با همکاری کشورهای همسو ایستادگی خواهد کرد.

پایان پیام/     

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet