هدر موبایل
1395/07/24 14:22:00
سرویس سیاسی
/ابلاغ سیاست های کلی انتخابات از جانب رهبری/

خجسته:خروج کشور از بلاتکلیفی در عرصه انتخابات با ابلاغ سیاست های کلی/وزارت کشور متولی برگزاری تمام انتخابات ها شد

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، گفت: در سیاست های کلی انتخابات آمده است که انتخابات های ریاست جمهوری، مجلس، شوراها و خبرگان زیر نظر وزارت کشور و در قالب کمیته اجرایی به ریاست وزیر کشور برگزار شود و عملا در این سیاست ها متولی اصلی این وزارتخانه تعیین شده است.
خجسته:خروج کشور از بلاتکلیفی در عرصه انتخابات با ابلاغ سیاست های کلی/وزارت کشور متولی برگزاری تمام انتخابات ها شد عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، گفت: در سیاست های کلی انتخابات آمده است که انتخابات های ریاست جمهوری، مجلس، شوراها و خبرگان زیر نظر وزارت کشور و در قالب کمیته اجرایی به ریاست وزیر کشور برگزار شود و عملا در این سیاست ها متولی اصلی این وزارتخانه تعیین شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606107031590836.jpg خجسته:خروج,کشور,از,بلاتکلیفی,در,عرصه,انتخابات,با,ابلاغ,سیاست,های,کلی/وزارت,کشور,متولی,برگزاری,تمام,انتخابات,ها,شد Icana

امیر خجسته در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ابلاغ سیاست‌های کلی انتخابات از سوی رهبر معظم انقلاب، گفت: قطعا این سیاست ها نقشه راهی برای کل کشور بوده و این موضوع کشور را از بلاتکلیفی در برخی امور مربوطه به انتخابات نجات داد و به طور حتم در آینده برای تأمین نظر رهبری این سیاست ها در مجلس بررسی می شود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز طی دو سال سیاست های کلی انتخابات را مورد رسیدگی قرار داد و امروز رهبر معظم انقلاب سیاست های مربوطه را ابلاغ کردند.

وی در تشریح ابعاد سیاست‌های کلی انتخابات، افزود: یکی از محورهای این سیاست، مسئله شفاف سازی منابع مالی انتخابات و کاندیداهای انتخاباتی است، از این رو مجلس با توجه به این تأکیدات باید قوانین قاطع و متقنی را برای جلوگیری از این مسائل تصویب کند.

خجسته تصریح کرد: رهبری همچنین در سیاست های کلی انتخابات، به موضوع ممنوعیت ورود نیروهای مسلح به این عرصه اشاره کردند و این موضوع بسیار دارای اهمیت است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، گفت: یکی دیگر از مسائلی که در چند سال اخیر در عرصه انتخابات موضوعات بسیاری را ایجاد کرده بود، موضوع پاسخگویی شورای نگهبان به کاندیداهای رد صلاحیت شده، بود که رهبری در سیاست های کلی تأکید کردند که پاسخگویی باید به صورت مکتوب صورت گیرد.

وی گفت: همچنین در سیاست های کلی انتخابات آمده است که انتخابات های ریاست جمهوری، مجلس، شوراها و خبرگان زیر نظر وزارت کشور و در قالب کمیته اجرایی به ریاست وزیر کشور برگزار شود و عملا در این سیاست ها متولی اصلی این وزارتخانه تعیین شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet