هدر موبایل
1395/07/25 09:34:06
سرویس اقتصادی
موسوی مطرح کرد:

ارتقاء تجارت ایران و پاکستان با حذف دلار از مراودات پولی/ اتاق های بازرگانی و بانک های دو طرف فعال شوند

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس،با اشاره به امضای یادداشت تفاهم ایران و پاکستان برای توقف گشایش اعتبارات اسنادی به دلار گفت:انعقاد این یادداشت تفاهم دوجانبه درنهایت تجارت دوطرفه خود را ارتقا می بخشد و اهداف توسعه ای ایران و پاکستان را محقق می کند.
ارتقاء تجارت ایران و پاکستان با حذف دلار از مراودات پولی/ اتاق های بازرگانی و بانک های دو طرف فعال شوند عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس،با اشاره به امضای یادداشت تفاهم ایران و پاکستان برای توقف گشایش اعتبارات اسنادی به دلار گفت:انعقاد این یادداشت تفاهم دوجانبه درنهایت تجارت دوطرفه خود را ارتقا می بخشد و اهداف توسعه ای ایران و پاکستان را محقق می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201608107947434245.jpg ارتقاء,تجارت,ایران,و,پاکستان,با,حذف,دلار,از,مراودات,پولی/,اتاق,های,بازرگانی,و,بانک,های,دو,طرف,فعال,شوند Icana

سیدفرید موسوی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،با اشاره به امضای یادداشت تفاهم ایران و پاکستان برای گشایش کانال هایی برای انجام تراکنش های تجاری دو جانبه از طریق بانک های مرکزی یکدیگر و توقف گشایش اعتبارات اسنادی به دلار گفت:پیمان های پولی دوجانبه بین کشورها یکی از راه ها و ابزارها برای تسهیل تجارت بین کشورها است و در ایران برای تحقق سیاست های اقتصادمقاومتی به عنوان سیاست اصلی اقتصادی کشور انعقاد پیمان های پولی دوجانبه ارزشی مضاعف پیدا می کند.

حذف دلار مانعی بر تحقق سیاست های خصمانه ایالات متحده

نماینده مردم تهران،ری، شمیرانات،اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه قرابت های فرهنگی و اقتصادی فراوانی بین ایران و پاکستان وجود دارد،افزود:با توجه به همجواری ایران و پاکستان،وجود مراودات اقتصادی می تواند نقش بسزایی در توسعه دوکشور داشته باشد و از طرف دیگر جایگاه دلار در تجارت بین الملل سبب شده آمریکا سیاست های پولی و مالی خود را از طریق ابزار دلار در حوزه بین الملل محقق کند و حذف دلار می تواند مانعی در تحقق سیاست های خصمانه ایالات متحده محسوب شود.

اتاق های بازرگانی و بانک های ایران و پاکستان مراودات خود را افزایش دهند

موسوی با تاکید براینکه انعقاد تفاهم نامه پولی بین ایران و پاکستان به تنهایی نمی تواند تسهیل کننده مراودات اقتصادی دو کشور باشد، ادامه داد:اتاق های بازرگانی و بانک های دو کشور باید تلاش کنند مراودات خود را افزایش دهند که از طریق این مراودات کارآمدی تفاهم نامه پولی دو طرف محقق شود.

وی با بیان اینکه مراودات بین ایران و پاکستان با توجه به موقعیت استراتژیک دو کشور از اهمیت خاصی برخوردار است، یادآور شد:این پیمان همکاری های بین دو کشور را افزایش داده و اهداف توسعه ای ایران و پاکستان را محقق می کند،مشروط براینکه بانک های دو کشور با ایجاد شبکه ای نظام مند ارتباطات خود را توسعه دهند.

ارتقای تجارت دو طرفه با حذف دلار از مراودات پولی ایران و پاکستان

موسوی افزود:کشور پاکستان بانک های اسلامی بزرگی دارد که درحال فعالیت هستند و یقینا با ایجاد ارتباطات بانکی پیمان دو جانبه کارآمد خواهد شد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه انعقاد این یادداشت تفاهم دوجانبه در نهایت تجارت دوطرفه خود را ارتقا می بخشد،تصریح کرد: ضعف کانال بانکی بین دو کشور یکی از موانع اصلی مبادلات تجاری بین دوکشور پس از لغو تحریم ها بوده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet