هدر موبایل
1395/07/25 12:03:32
سرویس سیاسی
نقوی حسینی:

رویکرد خصمانه ریاض نشست لوزان را به شکست کشاند

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ضمن ابراز تاسف از وضعیت سوریه گفت: رژیم سعودی و برخی حامیان معارضین اجازه ندادند که مذاکرات لوزان به نتیجه دلخواه دست پیدا کند زیرا نفع آنها در ادامه کشتار مردم سوریه است.
رویکرد خصمانه ریاض نشست لوزان را به شکست کشاند سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ضمن ابراز تاسف از وضعیت سوریه گفت: رژیم سعودی و برخی حامیان معارضین اجازه ندادند که مذاکرات لوزان به نتیجه دلخواه دست پیدا کند زیرا نفع آنها در ادامه کشتار مردم سوریه است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106142311221.jpg رویکرد,خصمانه,ریاض,نشست,لوزان,را,به,شکست,کشاند Icana

سید حسین نقوی حسینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: جمهوری اسلامی از ابتدای شکل گیری جنگ چند جانبه با حضور تروریست های چند ملیتی تاکید داشته که بحران پیش آمده تنها با مذاکرات سیاسی قابل حل وفصل است.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی گفت:  تهران به عنوان لنگرگاه ثبات و آرامش خاورمیانه معتقد است که تشدید مداخلات نظامی همانند رژیم سعودی با رویکرد جنگ نیابتی و تروریست پروری منجر به تشدید کشتار و حتی قتل عام مردم سوریه می شود.

وی در ادامه گفت:  مذاکرات سیاسی و حتی تفاهم هایی بدون حضور ایران و نماینده سوریه تاکنون صورت گرفته است اما هیچ کدام به نتیجه ملموسی دست نیافت.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت:  حضور ایران در نشست لوزان باتوجه به شروط جمهوری اسلامی صورت گرفت و حضوری مفید داشت.

وی تصریح کرد:  رژیم سعودی و برخی حامیان معارضین اجازه ندادند که مذاکرات لوزان به نتیجه دلخواه دست پیدا کند زیرا نفع آنها در ادامه کشتار مردم سوریه است.

نقوی حسینی تاکید کرد:  رویکرد مداخله جویانه رژیم سعودی تحت حمایت آمریکا مسئله ای است که به عنوان یک عامل بازدارنده صلح و آتش بس در سوریه به شدت مورد نکوهش جمهوری اسلامی است.

وی با پیش کشیدن موفقیت های ارتش سوریه و ائتلاف متحدین دمشق گفت: حامیان اصلی تروریسم تکفیری چه در سوریه و چه در عراق نگران سرنوشت داعش هستند و به هر طریق تحت ادامه جنگ تلاش می کنند تروریست های دست پرورده خود را نجات دهند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: تروریست ها و معارضینی که از مردم به عنوان سپر انسانی استفاده می کنند از آتش بس و بازگشت آرامش به سوریه به شدت واهمه دارند و برهمین اساس اجازه تفاهم سیاسی را نمی دهند.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet