هدر موبایل
1395/07/25 09:33:13
سرویس سیاسی
کریمی قدوسی در واکنش به اقدام عربستان درباره ممنوعیت اتباعش برای سفر به ایران:

تصمیمات مقامات سعودی خلق الساعه و بدون مطالعه است/مردم حجاز با ملت های منطقه رابطه دیرینه دارند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: شکست های سنگین عربستان موجب شده که مقامات سعودی با ذربین به دنبال روزنه های تهدید ایران بگردند، حال کار مقامات این کشور به جایی رسیده که از شهروندانشان می خواهند که از سفر به کشورمان اجتناب کنند.
تصمیمات مقامات سعودی خلق الساعه و بدون مطالعه است/مردم حجاز با ملت های منطقه رابطه دیرینه دارند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: شکست های سنگین عربستان موجب شده که مقامات سعودی با ذربین به دنبال روزنه های تهدید ایران بگردند، حال کار مقامات این کشور به جایی رسیده که از شهروندانشان می خواهند که از سفر به کشورمان اجتناب کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/43086.jpg تصمیمات,مقامات,سعودی,خلق,الساعه,و,بدون,مطالعه,است/مردم,حجاز,با,ملت,های,منطقه,رابطه,دیرینه,دارند Icana

جواد کریمی قدوسی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اقدام عربستان درباره ممنوعیت اتباعش برای سفر به ایران، گفت: شکست های سنگین عربستان در حمله به یمن، حادثه منا، بحران سیاسی با مصر، عراق و سوریه موجب شد که مقامات این کشور منطق دیپلماسی و حکومت گردانی خود را از دست بدهند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بروز این مسائل و موضوعات موجب شده که سعودی ها تصمیمات خلق الساعه و بدون مطالعه بگیرند. این در حالی است که دو سوم مردم حجاز نسبت به ایران علاقه مند هستند و به ویژه شیعیان این کشور به جمهوری اسلامی سفر می کنند.

وی ادامه داد: بخش عمده ای از مردم حجاز با مردم عراق و مردم یمن رابطه دیرینه ای دارند، حال مشکل اصلی قبیله نجد در مرکز حجاز است، این قبیله آل سعود را تشکیل داد و این قبیله از قدیم مشهور به نفاق و جنگ افروزی بوده است.

کریمی قدوسی افزود: شکست های سنگین عربستان موجب شده که مقامات سعودی با ذربین به دنبال روزنه های تهدید ایران بگردند، حال کار مقامات این کشور به جایی رسیده که از شهروندانشان می خواهند که از سفر به کشورمان اجتناب کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: این اقدامات سعودی ها موجب افزایش بروز انزجار درونی از حکومت سعودی می شود، از طرف دیگر مقامات این کشور با منع سفر شهروندانش به ایران و برخی کشورهای دیگر، عملا آن ها را در زندان محبوس کرده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، افزود: جمهوری اسلامی ضمن محکوم کردن اقدامات حکومت سعودی در منع سفر شهروندانش به ایران و برخی کشورهای دیگر، به مقامات این کشور توضیه می کند که دست از دشمنی با کشورهای منطقه بردارد.

ادارۀ کل گذرنامۀ عربستان با انتشار پیامی در صفحۀ توئیتر خود نوشت: «سفر به برخی کشورها برای شهروندان عربستان ممنوع است، از جمله ایران، عراق، سوریه و یمن».

در ادامۀ این پیام امده است: «بر اساس قوانین، تخلف از ممنوعیت سفر به برخی کشورها مجازات هایی در پی دارد، از جمله ممنوعیت سفر تا سه سال و 10 هزار ریال (حدود 9.5 میلیون تومان) جریمۀ مالی»./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet