هدر موبایل
1395/07/25 09:32:50
سرویس صحن
جهت تأمین نظر شورای نگهبان صورت گرفت؛

مدارس اقلیت‌های دینی فقط مجاز به ثبت نام از دانش آموزان اقلیت‌های دینی هستند

نمایندگان مردم در خانه ملت در جریان بررسی لایحه تاسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیر دولتی اعاده شده از شورای نگهبان مدارس اقلیت‌های دینی را فقط مجاز به ثبت نام از دانش آموزان اقلیت های دینی کردند.
مدارس اقلیت‌های دینی فقط مجاز به ثبت نام از دانش آموزان اقلیت‌های دینی هستند نمایندگان مردم در خانه ملت در جریان بررسی لایحه تاسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیر دولتی اعاده شده از شورای نگهبان مدارس اقلیت‌های دینی را فقط مجاز به ثبت نام از دانش آموزان اقلیت های دینی کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/124803.jpg مدارس,اقلیت‌های,دینی,فقط,مجاز,به,ثبت,نام,از,دانش,آموزان,اقلیت‌های,دینی,هستند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه 25 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی گزارش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در خصوص لایحه تاسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیر دولتی اعاده شده از شورای نگهبان با اصلاح تبصره 4 ماده 5 این لایحه با 180 رأی موافق، 30 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از مجموع 284 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در تبصره 4 آمده است شورای نظارت مرکزی می تواند اختیارات زیر را به شورای استان، شهرستان و منطقه تفویض نماید:

1. تایید صلاحیت متقاضیان تاسیس مدرسه یا مرکز آموزشی غیر دولتی پس از استعلام از مراجع قانونی ذیربط

2. صدور مجوز تاسیس مدرسه یا مرکز غیر دولتی

3. نظارت بر عملکرد آموزشی و پروشی مدارس و مراکز غیر دولتی

4. نظارت بر نحوه اجرای الگوی تعیین شهریه

همچنین نمایندگان در ادامه با الحاق یک تبصره به ماده 5 با 170 رأی موافق، 22 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 263 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در تبصره الحاقی ماده 5 آمده است که شورای نظارت استان موظف است هر 6 ماه یکبار گزارش عملکرد استان را به شورای سیاستگذاری، برنامه ریزی و نظارت مرکزی ارائه نماید.

در ادامه نمایندگان در جریان بررسی ماده 8 لایحه تاسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیر دولتی اعاده شده از شورای نگهبان با الحاق یک بند به ماده مذکور با 165 رأی موافق، 10 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 260 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در ماده 8 این لایحه آمده است که متقاضیان تاسیس مدرسه یا مرکز آموزشی و پرورشی غیر دولتی باید واجد شرایطی باشند که بر این اساس "ایمان به دین مبین اسلام" به  این ماده اضافه شد.

همچنین نمایندگان در ادامه با اصلاح تبصره 2 ماده 8 با 169 رأی موافق، 7 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از مجموع 261 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

براساس تبصره 2 ماده 8 لایحه مذکور موسسان اقلیت های دینی شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در صورتی که متجاهر به نقض احکام اسلامی در انظار عمومی نباشند و توسط مراجع رسمی خود که تابع و مقیم ایران هستند یا نمایندگان مورد تایید ایشان به وزارت آموزش و پرورش معرفی می شوند.

در ادامه بررسی لایحه تاسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی اعاده شده از شورای نگهبان نمایندگان با الحاق یک تبصره به ماده 8 با 169 رأی موافق، 5 رأی مخالف و 4 رأی ممتنع از مجموع 261 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

براساس تبصره الحاقی ماده 8 لایحه مذکور مدارس اقلیت های دینی فقط مجاز به ثبت نام از دانش آموزان اقلیت های دینی هستند./                  

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet