هدر موبایل
1395/07/25 14:10:45
سرویس اجتماعی
رحیمی مطرح کرد:

تاکید استاندار تهران بر نبود نیترات در آب آشامیدنی تهران و جلوگیری از آبیاری مزارع با فاضلاب

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس گفت: برای رفع دغدغه‌های شهروندان دستگاه‌های ذی‌ربط باید مستندات متقن خود در رابطه با آبیاری مزارع جنوب تهران با فاضلاب را ارائه کنند.
تاکید استاندار تهران بر نبود نیترات در آب آشامیدنی تهران و جلوگیری از آبیاری مزارع با فاضلاب نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس گفت: برای رفع دغدغه‌های شهروندان دستگاه‌های ذی‌ربط باید مستندات متقن خود در رابطه با آبیاری مزارع جنوب تهران با فاضلاب را ارائه کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104595590196.jpg تاکید,استاندار,تهران,بر,نبود,نیترات,در,آب,آشامیدنی,تهران,و,جلوگیری,از,آبیاری,مزارع,با,فاضلاب Icana

علیرضا رحیمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری اینکه موضوع آبیاری مزارع جنوب تهران با فاضلاب موضوعی است که بارها طرح شده و نگرانی هایی را برای مردم به وجود آورده است، گفت: به علت آنکه این موضوع با سلامت شهروندان سروکار دارد مسئولیت مسئولان ذی ربط در این باره دوچندان است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مجمع نمایندگان تهران موضوع آبیاری مزارع با فاضلاب را به عنوان وظیفه و دغدغه اصلی خود طی نشست با استاندار مطرح کردند، افزود: در این نشست استاندار مطرح کردند اصل موضوع صحت داشته اما با برخوردهای شدید و نظارت هایی که در این رابطه صورت گرفت این موضوع کنترل و مدیریت شد و در حال حاضر هیچ گونه نگرانی در این باره وجود نداشته و موردی هم گزارش نشده و چنانچه موردی از سوی شهروندان یا مسئولان گزارش شود به صورت جدی ورود می کنیم؛ علاوه بر این ایشان اعلام کردند به صورت مطلق در آب آشامیدنی تهران هیچ نیتراتی وجود ندارد و سلامتی آن مورد تایید است.

وی با تاکید بر اینکه شورای شهر باید به وظیفه نظارتی خود در رابطه با موضوع آبیاری مزارع جنوب تهران با فاضلاب به درستی عمل کند، ادامه داد: شورای شهر باید وظیفه نظارتی و پیگیری خود را در این رابطه به درستی انجام دهد تا دغدغه شهروندان رفع شود علاوه بر این استانداری هم به عنوان مرجع هماهنگ‌کننده دستگاه‌ها مسئول است هماهنگی میان اداره کل حفاظت محیط زیست تهران و آبفا را تامین نماید.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: به صورت جدی نیاز است شورای شهر، اداره کل محیط زیست، آبفای تهران و شهرری و همچنین مجموعه هایی که متولی این موضوع هستند گزارش های متقن و مستندی را درباره چگونگی آبیاری مزارع جنوب تهران به شهروندان ارائه کنند تا با گزارش های متناقض مواجه نشده و نگرانی های آنها مرتفع شود.

رحیمی با تاکید بر اینکه در رابطه با موضوع آبیاری مزارع جنوب تهران با فاضلاب باید شاهد هماهنگی بین حوزه ای باشیم، ادامه داد: به این وسیله مردم از سرگردانی رها شده و دغدغه آنها به طور کامل مرتفع می‌شود؛ هر چند طبق شنیده ها یکی از اعضای شورای شهر تهران در این موضوع ورود کرده اما شاهد هیچ گونه برخورد جدی در این رابطه نبودیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس دهم، گفت: اگر شورای شهر تهران ورود جدی به موضوع آبیاری مزارع جنوب تهران با فاضلاب داشته باشد به طور قطع آرامش خاطر شهروندان فراهم می شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم، در رابطه با برخی اظهارات مبنی بر اینکه به علت آنکه کشاورزان آب سالم در اختیار ندارند از فاضلاب برای آبیاری مزارع استفاده می کنند، تصریح کرد: تحت هیچ شرایطی این موضوع نه در تهران بلکه در هیچ منطقه ای از کشور به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست زیرا موضوعی کاملا غیرانسانی و تخلفی محرز و مسلم است که می طلبد با این افراد سودجو برخورد قاطع و جدی صورت گیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تصفیه پساب شهری و صنعتی پایتخت موضوعی جدی است که در سطح کلان وزارت نیرو برنامه ریزی های مقدماتی برای آن انجام داده است، یادآور شد: هر چند آبفای استان تهران و شرکت آب و فاضلاب کشور اقداماتی برای تصفیه پساب شهری و صنعتی پایتخت انجام داده اند اما این موضوع پروسه ای زمان بر است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet