خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1386/07/17 08:55:00
سرویس بین الملل

رئیس مجلس سوئیس: ایران می خواهد از فناوری هسته ای برای رفاه مردم خود استفاده کند

رئیس مجلس سوئیس در دیدار با رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: برای ما قابل درک است که کشورها به فناوری صلح آمیز هسته ای دست یابند، زیرا ما در کشورمان از آن برای رفاه مردم استفاده می کنیم و ایران نیز می خواهد از فناوری هسته ای برای رفاه مردم خود استفاده کند.

 

دیدار رئیس مجلس سوئیس با رئیس مجلس شورای اسلامی

به گزارش خانه ملت، در این دیدار که در حاشیه نشست روز دوشنبه اتحادیه بین المجالس برگزار شد، خانم کریستین اگر سزگی او بریست تاکید کرد سوئیس کشور کوچکی است و مایل است با کشورهای بزرگی چون ایران روابط دوستانه داشته باشد.

وی آزادی های رایج در کشورش را مطلوب خواند و یادآور شد: سوئیس همیشه کشوری بی طرف بوده و کوشیده است در مواردی که کشورها با هم مشکلی دارند، به عنوان پل میان آنها عمل کند.

رئیس مجلس سوئیس سفر آقای حدادعادل به ژنو را گامی مثبت برای تقویت روابط دو جانبه ارزیابی کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار روابط تهران - برن را خوب توصیف کرد و یادآور شد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی روابط ایران و سوئیس با کمترین نوسان و تنش روبه رو بوده است.

غلامعلی حدادعادل با ابراز خرسندی از تحولات مثبتی که در زمینه های سیاسی و اقتصادی میان دو کشور به وجود آمده است، فعالیت سوئیس را برای کشیدن لوله گاز از ایران به اروپا مثبت دانست و تاکید کرد، این اقدام سوئیس بر سرنوشت اقتصادی همه اروپا تاثیر گذار است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که انقلاب اسلامی ایران هیچ گاه در غرب به صورت واقعی مورد توجه قرار نگرفته است و تصویری که از آن ارایه شده مطابق با واقعیت نیست گفت: انتظار ما این است که دولت و پارلمان سوئیس در شناخت بهتر و تغییر تصویر ارایه شده از جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک کشور بی طرف عمل کند.

وی همچنین از مواضع مثبت سوئیس برای حل مسالمت آمیز موضوع هسته ای ایران تقدیر کرد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet