هدر موبایل
1395/07/25 12:05:21
سرویس صحن
احمدی لاشکی در تذکر شفاهی؛

90 درصد تسهیلات در صندوق ذخیره فرهنگیان تنها به 30 نفر ارائه می شد

نماینده مردم نوشهر و چالوس از تسهیلات ۹۰ درصدی در صندوق ذخیره فرهنگیان به ۳۰ نفر خبر داد.
90 درصد تسهیلات در صندوق ذخیره فرهنگیان تنها به 30 نفر ارائه می شد نماینده مردم نوشهر و چالوس از تسهیلات 90 درصدی در صندوق ذخیره فرهنگیان به 30 نفر خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201601108899113508.jpg 90,درصد,تسهیلات,در,صندوق,ذخیره,فرهنگیان,تنها,به,30,نفر,ارائه,می,شد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، قاسم احمدی لاشکی در نشست علنی امروز (یکشنبه 25 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی افزود: چندی پیش کتابی در مورد ابعاد فساد در ایران مطالعه کردم که بسیار تکان دهنده بود. این کتاب به نقل ازموسسه تدبیر اقتصاد بود که موضوعات زیادی در آن گنجانده شده بود.

نماینده مردم چالوس و نوشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این کتاب به فساد بانک ها اشاره کرده و آمده است که 6 میلیاردتومان اختلاس بانک صادرات، 123 میلیارد تومان اختلاس بانک صادرات شعبه میدان تجریش، 400 هزار دلار اختلاس در بانک تجارت، 12 میلیون دلار توسط رئیس بانک شعبه پاریس به نفع گروهک فدائیان خلق، 28 میلیون درهم اختلاس در یک شرکت متعلق به بانک ملی ایران در دوبی، اختلاس همزمان 500 میلیارد تومان در سه بانک صادرات، سپه و ملت از مواردی است که به آن اشاره شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: آری امروز همین مسائل وعدم برخورد با این مسائل باعث شد شهرام جزایری ها، خاوری ها و بابک زنجانی ها سربرآورند؛ امروز مجلس اقدام بزرگی انجام داد تا حقوق معلمان وفرهنگیان شریف که متاسفانه مورد بی توجهی مسئولان قرار گرفته اند تضییع نشود.

وی یادآور شد: صندوق ذخیره فرهنگیان که 917 هزار معلم عضو دارد چند هزارمیلیارد از پول آنها گم شده است و در وضعیت نابسامانی قرار دارد؛ تنها در سال 94 بانک سرمایه بیش از 1500 میلیارد تومان خسارت و زیان دیده است.

احمدی لاشکی گفت: در 2 سال بانک سرمایه 6مدیرعامل عوض کرده که شاید برای سرپوشی از بروز تخلفات انجام شده باشد؛ بیمه معلم که امروز خنثی شده است تنها 20 مشاور از آن محل حقوق دریافت می کنند این در حالی است که شخصی به بانک حدود 3 هزار و 900 میلیارد بدهکار است و 90 درصد تسهیلات تنها به 30 نفر ارائه می شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: حال امید است این تحقیق و تفحص در راستای شفاف سازی گام بردارد و معتقدیم نباید دارایی معلمان به تاراج رود./                  

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet